1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej. Za tydzień przypada Święto Chrztu Pańskiego i kończymy okres Narodzenia Pańskiego.

2. W środę, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia poświęcimy kredę i kadzidło. W naszych modlitwach pamiętajmy o Kościele misyjnym. Taca będzie przeznaczona na Misje. Msze święte zostaną odprawione o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy o oznaczeniu drzwi symbolami Trzech Królów: K + M + B. Jest to nasze wyznanie wiary i pokazanie osobom mieszkającym wokół nas, że jesteśmy rodziną katolicką. Kadzidło można wykorzystać do okadzenia domostwa. Wyrażamy w ten sposób nasze pragnienia, aby dom był zawsze miejscem modlitwy a rodzina cieszyła się Bożym błogosławieństwem.

3. W tym roku nie będzie Orszaku Trzech Króli. Wszystkich, którym brakuje świętowania w ten dzień i chcieliby go przeżyć wyjątkowo,     6 stycznia o godz. 11.30, zapraszam na koncert naszego chóru Ad Matrem Suam.

4. Na stoliku przy wejściu znajdziemy bezpłatne gazetki z informacjami na temat możliwości świętowania tego dnia i o tematyce misyjnej, korony królewskie i śpiewniki. Nie musimy wychodzić na ulice, aby przeżyć wyjątkowo Uroczystość Trzech Króli.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Dziękujemy za dar Eucharystii i modlimy się w intencji powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego.

6. Jak już wiemy, w tym roku nie ma tradycyjnej kolędowej wizyty duszpasterskiej. Każdy z Was, moi drodzy, w miesiącu styczniu, jest zaproszony na Mszę świętą do kościoła. Msze święte o bł. Boże w Waszym codziennym życiu, zdrowie i opiekę Matki Bożej, rozpoczęły się 2 stycznia i potrwają do 30 stycznia. Każda rodzina otrzyma w czasie Mszy świętej specjalne błogosławieństwo oraz wodę święconą wraz z przygotowaną modlitwą, tak, aby po powrocie do domu z otrzymanym za pośrednictwem kapłana błogosławieństwem można było poświęcić mieszkanie. W czasie tego spotkania można będzie złożyć ofiarę na kościół.

7. Teraz podam szczegółowy plan spotkań na ten tydzień:

04.01.2021 r. (poniedziałek), godz. 18.00 - Mońki, mieszkańcy ulic: św. Kazimierza, M. Kolbego, Wyszyńskiego, Nowokościelnej, Małynicza, Wiejskiej, Rataja i Witosa.

05.01.2021 r. (wtorek), godz. 18.00 - Mońki, mieszkańcy ulic: Łąkowa, Szkolna, Magazynowa, Kwiatowa, Ogrodowa oraz Wojska Polskiego (dawna wieś Mońki).

07.01.2021 r. (czwartek), godz. 18.00 - Mońki, mieszkańcy ulic: Ełckiej, Krótkiej, Kilińskiego, Dębowej, Brzozowej, Kościelnej (domy prywatne oraz bloki nr 30 i 32).

08.01.2021 r. (piątek), godz. 18.00 - Mońki, mieszkańcy ulic: Modrzewskiego, Prusa, Staszica, Miłosza, ks. Twardowskiego, Dolnej, Konarskiego, Kołłątaja, Wyspiańskiego.

09.01.2021 r. (sobota), godz. 9.00 - mieszkańcy miejscowości Zblutowo, Sobieski, Oliszki i Dzieżki.

8. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych w życiu codziennym. Niech Chrystus umacnia Was swoim błogosławieństwem.