Ogłoszenia parafialne

III Niedziela zwykła

24 stycznia 2021 r.


1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Pamiętajmy, że jest to dobra okazja do refleksji nad rolą Słowa Bożego w naszym życiu, do czytania                     i kontemplowania wybranych tekstów biblijnych nie tylko w kościele, ale również i w domu.


2. W poniedziałek, 25 stycznia, obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.


3. We wtorek, 26 stycznia, przypada wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.


4. W czwartek, 28 stycznia, wspominamy św. Tomasza z Akwinu, kapłana                i doktora Kościoła.


5. W piątek, 29 stycznia, obchodzimy wspomnienie bł. Bolesławy Lament, dziewicy.


6. Przy wyjściu, w salce w przedsionku kościoła, można nabyć świece gromniczne.


7. Zachęcam do czytania miesięcznika Drogi Miłosierdzia. Znajdziemy go na stolikach, w głównej nawie kościoła, za ławkami.


8. W miesiącu styczniu, po raz kolejny, nasz parafialny Caritas przygotowuje paczki żywnościowe dla osób najuboższych. Planujemy dostarczyć 30 paczek      z żywnością tym, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy. Dziękuję serdecznie naszemu zespołowi charytatywnemu, wolontariuszom, jak również    ofiarodawcom.


9. Na parafialnej stronie youtube można obejrzeć filmy z jubileuszu 100 - lecia naszej parafii: reportaż, koncert chóru, konferencję historyczną i główną Mszę jubileuszową z niedzieli. Zachęcam do obejrzenia.


10. Chór parafialny Ad Matrem Suam szuka osób chętnych do śpiewania. Zapraszamy zarówno kobiety jak i mężczyzn na próby w poniedziałki i wtorki          o godz. 19.00. Pani dyrygent nie ukrywa, że zależy jej bardzo na głosach męskich, których najzwyczajniej jest ciągle jeszcze zbyt mało.


11. W przedsionku kościoła pojawiły się kropielnice automatyczne. Zasada działania jest podobna do tej, którą już znamy z różnego rodzaju instytucji publicznych i sklepów. Pamiętajmy proszę, że w kropielnicy jest woda święcona, do której należy podchodzić z szacunkiem.


12. Rozpoczynamy ostatni tydzień spotkań kolędowych w kościele. Będziemy modlili się o bł. Boże w codziennym życiu naszych parafian, zdrowie i opiekę Matki Bożej. Zapraszam w tym tygodniu również tych wszystkich, którzy z racji na chorobę, kwarantannę lub inne okoliczności nie mogli uczestniczyć we Mszy świętej wraz z sąsiadami ze swojej miejscowości, bloku czy ulicy.


13. Podaje szczegółowy plan spotkań na ten tydzień:

25.01.2021 r. (poniedziałek), godz. 18.00 - mieszkańcy bloków z ulicy: Aleja Niepodległości 2A, Aleja Niepodległości 4 i Aleja Niepodległości 6

26.01.2021 r. (wtorek), godz. 18.00 - mieszkańcy bloków z ulicy: Wyzwolenia 2, Wyzwolenia 2A i Wyzwolenia 2B

27.01.2021 r. (środa), godz. 18.00 - mieszkańcy bloków z ulicy: Wyzwolenia 6            i Wyzwolenia 8

28.01.2021 r. (czwartek), godz. 18.00 - mieszkańcy bloków z ulicy: Wyzwolenia 8A    i Wyzwolenia 10 oraz z ul. Wyzwolenia (domy prywatne)

29.01.2021 r. (piątek), godz. 18.00 - mieszkańcy bloków z ulicy: Wyzwolenia 11,Wyzwolenia 11A i Wyzwolenia 11B

30.01.2021 r. (sobota), godz. 9.00 - mieszkańcy miejscowości Świerzbienie, Hornostaje (wieś, kolonie oraz nowa i stara osada)

13. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych w życiu codziennym. Niech Chrystus umacnia Was swoim błogosławieństwem.