XXIII Niedziela zwykła

5 września 2021 r.


1. Dzisiejszą niedzielą kończymy Misje Święte w naszej Parafii. Nasze podziękowania kierujemy na ręce Ojca Cherubina Żyłki, który z mocą głosił nauki rekolekcyjne. Wierzę, że ten wyjątkowy tydzień, który przeżyliśmy razem, umocni nas w wierze, odnowi miłość oraz doda ewangelicznego zapału i chrześcijańskiej nadziei. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i pracę, aby przygotować nabożeństwa w ciągu tego tygodnia. Księżom wikariuszom, księdzu prałatowi, spowiednikom, gościom pochodzącym i pracującym w naszej parafii, siostrom zakonnym, siostrze zakrystiance i panu organiście, naszym alumnom, lektorom, chórowi parafialnemu i scholom: młodzieżowej i dziecięcej, Służbie Liturgicznej Ołtarza, wspólnotom parafialnym, paniom rozprowadzającym pamiątki misyjne, Mediatece i Monieckiemu Ośrodkowi Kultury, włodarzom naszego miasta                 i powiatu, państwu Radomskim oraz naszej Policji za zabezpieczenie Drogi Krzyżowej na terenie miasta. Szczególne podziękowania kieruje ku panu Adamowi Zalewskiemu, który przygotował piękny Krzyż Misyjny. Wam wszystkim, drodzy parafianie, dziękuję za obecność.


2. Przypominam, że przy wyjściu z kościoła można odebrać pamiątki misyjne: małe w cenie 15 zł, oraz duże obrazy Matki Bożej monieckiej, w trzech wymiarach, zamawiane przy okazji odpustu parafialnego. Zostało przygotowanych pierwszych 75 obrazów. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, zamówimy kolejne. Zachęcam do składania zamówień. Poświęcenie pamiątek odbędzie się w czasie Nabożeństwa postawienia Krzyża misyjnego. Jeżeli ktoś nie może przybyć na nabożeństwo o godz. 13.00, wyjątkowo poświęcimy pamiątki chwilę po zakończeniu Mszy świętej.


3. Dziękuję za ofiary złożone w ciągu tygodnia na potrzeby organizacji Misji Świętych w naszej parafii i za te dzisiejsze, które są podziękowaniem za posługę misyjną o. Cherubina Żyłki.


4. Ofiary składane na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na rzeźby Świętych: Wojciecha i Stanisława BM do ołtarza głównego. Dzięki tacy                     z ubiegłego miesiąca i ofiarom indywidualnym zebraliśmy już pierwsze 10000 zł.


5. W sobotę, 4 września, odbył się ingres nowego metropolity Archidiecezji Białostockiej, Księdza Arcybiskupa dr Józefa Guzdka. Pamiętajmy w modlitwie     o nowym Pasterzu naszej Archidiecezji.6. Przypominam, że w niedzielę, 12 września, odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych: Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Postarajmy się przeżyć ten dzień w sposób wyjątkowy, dziękując Bogu za dwóch świadków wiary, kolejne przykłady do naśladowania w podążaniu za Chrystusem.


7. W środę, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W czasie liturgii poświęcimy ziarno na zasiew. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.


8. Rozpoczynamy nowy rok formacyjny w naszych wspólnotach parafialnych. Młodzież zapraszamy na spotkania grupy oazowej i ministranckiej. Spotkania Ruchu Światło – Zycie odbywają się w piątki o godz. 18.00. Gloriosa Trinita zaprasza na cotygodniowe Adoracje w każdą środę, po Mszy świętej wieczornej. Wspólnota Wiara i Światło oraz Męska Grupa Różańcowa Nazaret rozpoczynają swoje spotkania od III niedzieli miesiąca. Próby chóru parafialnego odbywają się w poniedziałki i wtorki o godz. 19.00.


9. Już niebawem rozpoczniemy przygotowania młodzieży do Sakramentu Bierzmowania i dzieci do Pierwszej Komunii świętej. Przypominam, że dzieci przystępują do sakramentów w swojej parafii. Proszę rodziców, aby interesowali się harmonogramem przygotowań do sakramentów i kontaktowali się z osobami odpowiedzialnymi za te przygotowania: ks. Jackiem i s. Małgorzatą, którzy prowadzą spotkania przed Pierwszą Komunią Świętą i ks. Pawłem, który odpowiada za spotkania z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.


10. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych na każdy dzień tygodnia. Niech Chrystus obdarza Was pokojem i umacnia w miłości.