Ogłoszenia parafialne IV Niedziela zwykła 31 stycznia 2021 r.


1. W tym tygodniu po raz ostatni mamy możliwość modlitwy przy żłóbku. Podziękujmy Panu Jezusowi za to, że przyszedł na świat, aby nas zbawić i za to, że wskazuje nam jasną drogę ku niebu.


2. We wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Nabożeństwa odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Świece poświęcimy podczas każdej Mszy świętej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Powierzajmy opiece Bożej osoby konsekrowane. Wtorek będzie również okazją do podziękowania za piękną pracę w naszej parafii drogich nam siostr Terezjanek. Pamiętajmy o nich w modlitwie. We wtorek, w czasie Mszy świętej     o godz. 18.00 odnowią swoje śluby zakonne. Taca tego dnia będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.


3. W środę, 3 lutego, obchodzimy wspomnienie św. Błażeja, biskupa                          i męczennika. Zarówno w czasie Mszy świętej porannej, jak i wieczornej święcimy świece i błogosławimy osoby chore.


4. W piątek, 5 lutego, wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę. Poświęcimy chleb, wodę i sól po każdej Mszy świętej.


5. W sobotę, 6 lutego, przypada wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.


6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie w sobotę, po Mszy świętej o godz. 18.00. W następną niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej.


7. Przy wyjściu, w salce w przedsionku kościoła, można nabyć świece gromniczne.


8. Zachęcam do czytania miesięcznika Drogi Miłosierdzia. Znajdziemy go na stolikach, w głównej nawie kościoła, za ławkami.


9. Zakończyliśmy spotkania kolędowe w naszej parafii. W spotkaniach uczestniczyło 987 rodzin. Dziękuję wam serdecznie. Zdaję sobie sprawę, że wielokrotnie wiązało się to z trudnościami, obawą przed przebywaniem                    w większej grupie ludzi i zmiennymi warunkami pogodowymi. Wierzę, że moc Bożego błogosławieństwa będzie nam towarzyszyć w tym roku, wspomagając nas w codziennym życiu. Niech nas chroni nasza najlepsza Matka, Patronka naszej Parafii. Dziękuję Wam za ofiary na kościół i za tą cząstkę, którą przeznaczyliście na tradycyjną kolędę dla kapłanów. Na kościół zebraliśmy        107 617 zł. Mam nadzieję, że wiosną będziemy mogli rozpocząć prace przy kościele.


10. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy z was nie mogli uczestniczyć w spotkaniach kolędowych z różnych powodów, często niezależnych od własnych chęci. Niektórzy z waszych sąsiadów, którzy nie mogą wyjść na zewnątrz z powodu choroby, chcieliby poświęcić własne mieszkania. Dlatego buteleczki z wodą święconą i kartki z modlitwą można odnaleźć w pobliżu żłóbka i zanieść je tam, gdzie istnieje taka potrzeba lub wziąć do domu, o ile nie mieliśmy okazji uczestniczenia we Mszy świętej kolędowej.


11. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Arkadiusz Brzostowski, kawaler, zam. w Mońkach, z parafii tutejszej i Urszula Grygo, panna, zam. w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.


12. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych w życiu codziennym. Niech Chrystus umacnia Was swoim błogosławieństwem.