1. Przypominam, że w naszej parafii trwa modlitwa o opiekę i wstawiennictwo św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Patronki naszej Parafii i Zgromadzenia Sióstr Terezjanek. Każdego dnia przed Mszą świętą wieczorną odmawiamy Nowennę do św. Teresy.

2. W poniedziałek, 27 września, wspominamy św. Wincentego a Paulo, kapłana.

3. We wtorek, 28 września, obchodzimy święto bł. Michała Sopoćko, kapłana, patrona Białegostoku.

4. W środę, 29 września, przypada święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

5. W czwartek, 30 września, wspominamy św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

6. W piątek, 1 października, obchodzimy odpust św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Msze święte odprawiamy o godz. 7.00, 9.00 (Msza święta w intencji naszych Sióstr), 16.00 (Msza święta dla dzieci i młodzieży) i 18.00 (Msza święta w czasie której zostanie przekazany parafii haftowany sztandar procesyjny św. Teresy od Dzieciątka Jezus, ufundowany przez męską grupę różańcową Nazaret). Pamiętajmy też, że jest to pierwszy piątek miesiąca, dobra okazja do rozpoczęcia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Zachęcam do tej praktyki dzieci, młodzież, jak również osoby dorosłe.

7. W sobotę, 2 października, przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów. O godz. 10.00, w kościele, odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów na ministrantów. Po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie.

8. W niedzielę, 3 października, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej. Procesja eucharystyczna po Mszy świętej o godz. 12.00.

9. Pierwsze spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w III niedzielę października, po Mszy świętej o godz. 12.00.

10. Państwo Łobacz z Potoczyzny dziękują za ofiary zebrane do puszek w ubiegłą niedzielę. Złożono 4877 zł.

11. Dziękujemy ks. Łukaszowi Żukowi, dyrektorowi Domu Księży Emerytów naszej Archidiecezji za Słowo Boże, które do nas wygłosił. Niech dobry Bóg wspiera go w trudnej misji remontowej oraz w tym zadaniu wyznaczonym mu przez Księdza Arcybiskupa: troski o księży seniorów naszej Archidiecezji. Wam, moi drodzy, dziękuję za ofiary, jakie złożycie na ten cel.

12. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe w naszej parafii. Dzieci będą się spotykać w poniedziałki i środy na nabożeństwie o godz. 17.15. Dorosłych zapraszamy do modlitwy różańcowej w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 8.30.

13. Przypominam, że już w tym tygodniu wprowadzamy czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Będzie to modlitwa w ciszy połączona z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.

14. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych na każdy dzień tygodnia. Niech Chrystus obdarza Was pokojem i umacnia w miłości.