1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej. Po Mszy świętej o godz. 12.00 ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna.

2. W poniedziałek, 4 października, przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

3. We wtorek, 5 października, obchodzimy wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

4. W czwartek, 7 października, przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca.

5. Za tydzień rozpoczynamy Dni Papieskie. Dziękujemy za życie i nauczanie naszego wielkiego Rodaka Jana Pawła II. Modlimy się o to, abyśmy umieli być wierni Jego wskazówkom. Modlimy się o Jego opiekę i wstawiennictwo. W niedzielę, 10 października, zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Prze Mszą Świętą o godz. 9.00 złożymy kwiaty przy pomniku Papieża. Na coroczne Biegi Papieskie przy naszym kościele zapraszamy 16 października o godz. 12.00.

6. Zbiórka płodów rolnych na potrzeby naszego Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego odbędzie się w piątek, 15 października. Szczegóły podam za tydzień.

7. Ks. Łukasz Żuk dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby Domu Księży Emerytów naszej Archidiecezji. Zebraliśmy 5700 zł.

8. Dziękuję za piękny sztandar procesyjny z wizerunkiem św. Teresy od Dzieciątka Jezus, ufundowany przez męską grupę różańcową Nazaret oraz za dywan ofiarowany do kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Cieszę się z Waszych gestów. Niech Pan Bóg wynagrodzi Was łaskami za Waszą hojność.

9. W tym tygodniu swoją posługę w zakrystii zakończyła s. Laura Michalak. Od soboty nową zakrystianką jest s. Serafina Jankowska. Witamy ją serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej. S. Laura została mistrzynią nowicjatu i będzie dbać o formacje młodych nowicjuszek przygotowujących się do złożenia swoich pierwszych ślubów zakonnych.

10. Informuję, że Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się w dniu 4 czerwca, w dwóch grupach. Pierwsza dla Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 9.30 i druga dla Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 11.30.

11. Trwają nabożeństwa różańcowe w naszej parafii. Dzieci spotykają się w poniedziałki i środy na nabożeństwie o godz. 17.15. Dorosłych zapraszamy do modlitwy różańcowej w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 8.30.

12. Na stolikach, przy wyjściu z kościoła, znajdziemy kartki wypominkowe. Pamiętajmy o listopadowej modlitwie za zmarłych.

13. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych na każdy dzień tygodnia. Niech Chrystus obdarza Was pokojem i umacnia w miłości.