1. Dzisiaj rozpoczynamy Dni Papieskie. Dziękujemy za życie i nauczanie naszego wielkiego Rodaka Jana Pawła II. Modlimy się o Jego opiekę i wstawiennictwo. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Zwieńczeniem Tygodnia będą XIII Biegi Papieskie i VII Memoriał Księdza Henryka Mirona, na które zapraszamy w sobotę,16 października, o godz. 12.00. Na różnych dystansach biegać będą mogły dzieci, młodzież i dorośli. Dla najlepszych są przeznaczone nagrody specjalne, a dla każdego uczestnika pamiątkowy medal i kremówka oraz możliwość wzięcia udziału w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów. Już teraz serdecznie dziękuję państwu Agnieszce i Bogdanowi Sierba za poświęcenie w organizacji biegów. Organizatorami tego wydarzenia są Starostwo Powiatowe, Pływalnia Powiatowa, Urząd Miasta i nasza parafia.

2. W środę, 13 października, wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

3. W czwartek, 14 października, obchodzimy wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy, od której uczymy się umiłowania Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Polecajmy dobremu Bogu nauczycieli i wychowawców dzieci i młodzieży. Niech umacnia ich swoimi łaskami na drodze kształtowania młodych umysłów i sumień.

4. W piątek, 15 października, przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

5. W sobotę, 16 października, wspominamy św. Jadwigę Śląską.

6. Zbiórka płodów rolnych na potrzeby naszego Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego odbędzie się w piątek, 15 października. Samochody Seminaryjne przyjadą w piątek około godz. 11.00. Zapraszam w piątek przed godz.11. Oczywiście jest możliwość wcześniejszego przywożenia produktów: zboża, ziemniaków i warzyw. Można to uczynić w ciągu tygodnia (w środę lub czwartek w godz. 8.00 – 10.00 lub 16.00 – 18.00). Sołtysów poszczególnych miejscowości proszę o współpracę.

7. W następną niedzielę, 17 października, po Mszy świętej o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci z klas III przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

8. W następną niedzielę, 17 października, po Mszy świętej o godz. 12.00, zapraszamy na spotkanie młodzież z klas VIII przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

9. Za tydzień, w niedzielę, zapraszamy na miesięczne spotkania wspólnot: Wiara i Światło - o godz. 14.00 oraz Męskiej Grupy Różańcowej Nazaret - po Mszy świętej o godz. 18.00.

10. Dziękuję panom: Waldemarowi Grądzkiemu i Antoni Zalewskiemu za ufundowanie nowych żałobnych chorągwi procesyjnych na cmentarz oraz panu Józefowi Roszkowskiemu i panu Mateuszowi Amonowiczowi za pomoc w usunięciu zwałów śmieci za murami cmentarza. Przypominam: pole uprawnej ziemi za murem cmentarza nie jest miejscem składowania śmieci. Od tego są kontenery. Zdaję sobie sprawę, że są wśród nas ludzie, którzy za nic mają te proste zasady życia społecznego. Dlatego proszę parafian odwiedzających cmentarz o szczególną troskę i pilnowanie, aby nikt nie wyrzucał śmieci za mur cmentarny.

11. Ofiary zbierane w następną niedzielę będą przeznaczone na zakup rzeźb świętych: Stanisława BM i Wojciecha do ołtarza głównego w naszym kościele.

12. Trwają nabożeństwa różańcowe w naszej parafii. Dzieci spotykają się w poniedziałki i środy na nabożeństwie o godz. 17.15. Dorosłych zapraszamy do modlitwy różańcowej w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 8.30. Przypominam również o czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

13. Zapraszam do czytania prasy katolickiej. Jest już nowy numer naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia a w nim kalendarz na rok 2022.

14. Na stolikach, przy wyjściu z kościoła, znajdziemy kartki wypominkowe. Pamiętajmy o listopadowej modlitwie za zmarłych.

15. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 w naszym Kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem ks. Bp Henryka Ciereszki. Organizatorem jest NSZZ Solidarność. Tego dnia w Mońkach odbędzie się regionalny zjazd Związku. W czasie Mszy Św. związkowcy przekażą parafii Relikwie Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

16. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych na każdy dzień tygodnia. Niech Chrystus obdarza Was pokojem i umacnia w miłości.