1. Kończymy Dni Papieskie w naszej parafii. W tygodniu modliliśmy się o opiekę i wstawiennictwo Jana Pawła II w naszym codziennym życiu. Wczoraj uczestniczyliśmy w Biegach Papieskich. Dziękuję wszystkim uczestnikom. W ten sposób budujemy żywy pomnik naszemu Papieżowi, ucząc i wychowując młode pokolenie. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej można podejść do ołtarza Jezusa Miłosiernego i pomodlić się chwilę przy relikwiach Świętego.

2. Obok ołtarza, na stoliku, znajduje się relikwiarz bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ofiarowany naszej parafii w dniu wczorajszym przez NSZZ Solidarność. W czasie modlitwy możemy przenieść nasze myśli na błogosławionego kapłana i męczennika, niezłomnego w obronie takich wartości jak prawda, wolność i sprawiedliwość. Niech bł. ks. Jerzy będzie naszym kolejnym przykładem do naśladowania.

3. W poniedziałek, 18 października, obchodzimy święto św. Łukasza, Ewangelisty. Polecajmy dobremu Bogu lekarzy, pielęgniarki i pracowników naszego Szpitala i wszystkich Ośrodków Zdrowia. Niech swoimi łaskami wspiera cały personel medyczny w służbie dbania o nasze zdrowie.

4. We wtorek, 19 października, przypada wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszko, kapłana i męczennika.

5. W środę, 20 października, wspominamy św. Jana Kantego, kapłana.

6. W piątek,22 października, przypada wspomnienie liturgiczne św.Jana Pawła II, papieża.

7. Dziękuję za płody rolne, zebrane na potrzeby naszego Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Jak co roku, Seminarium otrzymało kilka ton zboża, ziemniaków i warzyw. Bóg zapłać za ofiary pieniężne przekazane przy tej okazji. Przypominam, że klerycy modlą się codziennie w intencji swoich ofiarodawców.

8. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy do puszek 1322 zł na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać.

9. W następną niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła.

10 Dziękuję za dzisiejsze ofiary przeznaczone na zakup rzeźb do ołtarza głównego w naszym kościele.

11. Zapraszam do czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze październikowy numer naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia a w nim kalendarz na rok 2022. Zapraszam również do wzięcia do domu toreb Samarytanek. Można je wypełnić żywnością i odnieść do punktu Caritas lub przynieść do kancelarii parafialnej. Z góry dziękuję za pomoc najuboższym naszej parafii.

12. Zbliża się listopadowy czas modlitwy za zmarłych. Przypominamy o tradycyjnych wypominkach. Pamiętajmy o ofiarowaniu Zaduszkowej modlitwy różańcowej i Mszy świętej za zmarłych z rodziny. W kartki wypominkowe możemy zaopatrzyć się na stolikach za ławkami, w nawie głównej kościoła.

13. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych na każdy dzień tygodnia. Niech Chrystus obdarza Was pokojem i umacnia w miłości.