1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną w Kościele. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki pracujących w krajach misyjnych. Pamiętajmy o misjonarzach z naszej Archidiecezji służących ludziom w Peru, na Kubie, w Kazachstanie i w Papui Nowej Gwinei. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Misje.

2. W czwartek, 28 października, obchodzimy święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Pamiętajmy w modlitwie o emerytowanym proboszczu naszej parafii, księdzu kanoniku Tadeuszu Horoszu, który tego dnia obchodzi dzień swoich Imienin.

3. W sobotę, 30 października o godz. 17.00, zapraszamy młodzież i dzieci do Monieckiego Ośrodka Kultury na Bal Wszystkich Świętych. Każdy uczestnik balu przybiera postać wybranego przez siebie świętego. W ten sposób chcemy uczcić nadchodzącą uroczystość Wszystkich Świętych oraz zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na to, że nie jest to święto zmarłych, lecz żywych, którzy podążają ku wieczności i cieszą się ze spotkania z Bogiem. Szczegółowe informacje na temat Balu Wszystkich Świętych u ks. Pawła.

4. W poniedziałek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, odprawimy Msze święte w porządku niedzielnym. Procesje na Cmentarz Parafialny i na Cmentarz Miejski odbędą się po Mszy świętej o godz. 12.00.

5. We wtorek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze święte zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Procesja na cmentarz w tym dniu odbędzie się po Mszy świętej o godz. 9.00.

6. Msza święta składkowa za wszystkich wiernych zmarłych zostanie odprawiona we wtorek, 2 listopada, o godz. 9.00. Trudno pamiętać o wszystkich zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy i tak naprawdę nie wiemy, kto potrzebuje jej najbardziej. Dlatego we Mszy świętej składkowej chcemy polecać tych najbardziej potrzebujących w drodze do nieba.

7.Tradycyjne wypominki w naszej parafii zostaną odprawione w dniach 2, 3, 4, 5, 6 listopada o godz. 17.15. Po różańcu za zmarłych zostanie odprawiona Msza święta o godz. 18.00 w intencjach złożonych na kartkach wypominkowych. W dniu dzisiejszym przyjmujemy tradycyjne wypominki po każdej Mszy świętej, przy stolikach za ławkami, w głównej nawie kościoła.

8. Ofiary zebrane na tacę za  tydzień, w niedzielę 31 października, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

9. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 6528 zł na figury Świętych do ołtarza głównego. Bóg zapłać za ofiary.

10. Już niebawem w białostockiej Katedrze rozpocznie się Nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, Patronki naszej Archidiecezji. Dekanat Moniecki, a w tym i nasza parafia, jesteśmy zaproszeni na Nowennę w dniu 13 listopada. Zapisy na wyjazd prowadzi pani Łucja Supińska.

11. Przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie nabożeństw w kościele. Korzystajmy również ze środków dezynfekujących. Znajdziemy je na stolikach przy wejściu do kościoła.

12. Przypominam również, że za tydzień, z soboty na niedzielę, nastąpi zmiana czasu. Śpimy o godzinę dłużej.

13. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych na każdy dzień tygodnia. Niech Chrystus obdarza Was pokojem i umacnia w miłości.