Ogłoszenia parafialne VI Niedziela zwykła 14 lutego 2021 r.

1. Dzisiaj przypada VI Niedziela zwykła w ciągu roku. Za kilka dni rozpoczynamy Wielki Post.


2. 17 lutego przypada Środa Popielcowa. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jak również post ilościowy. Posypanie głów popiołem po każdej Mszy świętej. Na Msze święte zapraszamy o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.


3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową. We wtorki             o godz. 17.15 odbywać się będzie Droga Krzyżowa dla dzieci, w piątki o godz. 17.15 nabożeństwo poprowadzi młodzież a w niedzielę o 17.15 zapraszam wszystkich chętnych a zwłaszcza tych, którzy nie mogą uczestniczyć                       w nabożeństwie w dni powszednie tygodnia. Na Gorzkie Żale zapraszam w środy i soboty po Mszy świętej wieczornej oraz w niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00.


4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się przed V Niedzielą Wielkiego Postu: 19, 20 i 21 marca. Zachęcam do zarezerwowania sobie tego czasu na ćwiczenia rekolekcyjne.


5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu modlimy się o ducha pokuty w rodzinach.


6. Za tydzień, w niedzielę, 21 lutego, rozpocznie się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą odbywały się po Mszy świętej o godz. 18.00     w kaplicy św. Kazimierza (obok budynku plebanii). Kurs będzie trwał przez pięć kolejnych niedziel.


7. Nasz Caritas w dalszym ciągu wspomaga najbardziej potrzebujących pomocy. Dzięki pośrednictwu Caritas naszej Archidiecezji otrzymaliśmy prawie tonę produktów żywnościowych, które zostaną rozdane najuboższym w tym miesiącu.


8. Zachęcam do czytania miesięcznika Drogi Miłosierdzia. Jest już nowy numer lutowy. Czasopismo znajdziemy na stolikach, w głównej nawie kościoła, za ławkami.


9. Za tydzień, w niedzielę, po Mszy świętej o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej w tym roku.

10. Za tydzień, w niedzielę, po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Męskiej Grupy Różańcowej Nazaret.


11. Za tydzień ofiary do puszek będą przeznaczone na misyjne dzieło Ad Gentes. Służy ono pomocą misjonarzom, którzy za jego pośrednictwem realizują różnego rodzaju projekty związane z prowadzoną przez nich pracą duszpasterską               w krajach misyjnych.


12. W najbliższym czasie drzwi główne do kościoła pozostaną zamknięte. Proszę Was, moi drodzy, o wchodzenie do środka kościoła drzwiami bocznymi. Staramy się utrzymać w środku kościoła temperaturę przynajmniej 8° C. Niedomknięte lub często otwierane drzwi główne to duża strata ciepła. Dziękuję w tym miejscu siostrze zakrystiance, która przychodzi do kościoła dużo wcześniej, aby włączyć ogrzewanie.


13. Dzisiaj, w godz. 9.00 – 13.30, w Monieckim Ośrodku Kultury, organizowane jest honorowe oddawanie krwi. Zapraszamy.


14. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych w życiu codziennym. Niech Chrystus umacnia Was swoim błogosławieństwem.