1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Chrystusa Króla. Kończymy rok liturgiczny. Jezusowi Chrystusowi, naszemu Panu i Zbawicielowi, powierzamy nasze życie i naszą nadzieję na osiągnięcie Królestwa Bożego w niebie.

2. Za tydzień rozpocznie się Adwent. Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w Roratach, w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00 oraz w środy i soboty o godz. 6.30.

3. Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa, od następnego tygodnia, każda Msza święta wieczorna w sobotę, o godz. 18.00, będzie traktowana jako Msza święta niedzielna. Będzie to Eucharystia z Liturgią Słowa z niedzieli, homilią i Credo. Uczestniczenie w niej będzie równoznaczne z dochowaniem obowiązku praktykowania Mszy świętej niedzielnej.

4. W ubiegłą niedzielę Ksiądz Arcybiskup zwrócił się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o ogólnopolską zbiórkę funduszy – za pośrednictwem Caritas Polska – na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej. Środki zbierane podczas ogólnopolskiej zbiórki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce. Taką zbiórkę przeprowadzimy w naszej parafii w następną niedzielę.

5. W ramach Diakonii Życia Ruchu Światło -Życie, młodzież oazowa naszej parafii prowadzi akcję „Paczuszka dla maluszka.” Na plebanię, do zakrystii lub do kancelarii można przynosić akcesoria niemowlęce: pieluszki, nowe ubranka i zabawki oraz kosmetyki dla dzieci i ich mam. Wszystko co zbierzemy zostanie przekazane do Domu Samotnej Matki w Supraślu i do Fundacji „Pomóż im” Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Akcja potrwa do IV Niedzieli Adwentu.

6. Przypominam że dzisiejsze ofiary do puszek będą przeznaczone na leczenie ciężkiej wady serca chorego dziecka - Julii Kierzkowskiej. Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze Fundacji „Espero- Nadzieja dla Dzieci”.

7. W poniedziałek, 22 listopada, wspominamy św. Cecylię, dziewicę i męczennicę patronkę chórów i muzyki kościelnej. Dobremu Bogu polecajmy w modlitwie nasz chór parafialny, obie schole: młodzieżową i dziecięcą oraz pana organistę.

8. Przypominam, że w każdy poniedziałek można wysłuchać katechezy z cyklu: Adoracja. Spotkanie z żywym Bogiem. Zachęcamy do uczestnictwa.

9. W środę, 24 listopada, obchodzimy wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, kapłana i Towarzyszy.

10. W czwartek po Mszy wieczornej, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, odbędzie się pierwsze spotkanie grupy synodalnej w naszej parafii. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele grup i ruchów zaangażowanych w życie parafii. Synod rozpoczyna się na poziomie parafii, a potem przeniesie się na poziom diecezji, synodu krajowego a potem Synodu Powszechnego Biskupów, tak, aby doprowadzić do pewnych konkluzji, które pomogą nam odnowić Kościół.

.

11. Zachęcam do czytania naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia. Czasopismo znajdziemy za ławkami, na stolikach w głównej nawie kościoła.

12. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć Piotr Moniuszko, kawaler, zam. w Zblutowie, z parafii tutejszej i Dominika Daria Ruszczyk, panna, zam. w Łomży, z parafii Miłosierdzia Bożego w Łomży. Zapowiedź druga.

13. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych na każdy dzień tygodnia. Niech Chrystus obdarza Was pokojem i umacnia w miłości.