1.Dziś II Niedziela Adwentu i zarazem Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary do puszek będą przeznaczone na ten cel.

2. Na Roraty zapraszamy do naszego kościoła w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00 oraz w środy i soboty o godz. 6.30.

3.Po każdej Mszy świętej w salce przy wyjściu głównym z kościoła można nabyć opłatki. W tygodniu można to uczynić również w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że opłatki, które otrzymujemy w kościele, są poświęcone. Zadbajmy o osoby, które odbywają kwarantannę i o sąsiadów, którzy w chwili obecnej rzadko wychodzą z domów.

4. Są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt małej świecy to 10 zł, dużej – 20 zł. Zachęcam do wspierania tego dzieła i do zabrania ze sobą świecy dla dalszej rodziny bądź sąsiadów.

5. Zapraszam do uczestnictwa w akcji naszej Caritas, która chce przygotować paczki świąteczne tym, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy. Żywność (mąkę, cukier, olej, konserwy oraz inne potrzebne produkty) można składać do koszy ustawionych przy ołtarzach bocznych. Dziękuję za żywność, która została złożona do koszy w tym tygodniu.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest już do nabycia nowy, grudniowy numer naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia.

7. W ubiegłą niedzielę wolontariusze zebrali 643 zł na pomoc migrantom. Bóg zapłać za ofiary.

8. W poniedziałek,6 grudnia, przypada wspomnienie św. Mikołaja, znanego nam z dzieł miłosierdzia.

9. We wtorek, 7 grudnia, przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła.

10. W środę, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte tego dnia odprawimy o godz. 6.30, 9.00, 16.00 i 18.00. 8 grudnia to Dzień Świętości Życia. Modlimy się poszanowanie życia w naszej Ojczyźnie. Zapraszam o godz. 12.00 do naszego kościoła na Godzinę Łaski.

11. W następną niedzielę modlimy się za matki oczekujące potomstwa. Po zakończeniu każdej Mszy świętej udzielimy tym matkom specjalnego błogosławieństwa.

12. Zachęcam do współpracy w pracy synodalnej. Wypełniona ankieta, o której słyszeliśmy w słowie wstępnym, będzie dużą pomocą zespołowi synodalnemu naszej parafii w podsumowaniu i formułowaniu odpowiedzi na pytania synodalne.

13. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych w okresie Adwentu. Niech Chrystus uświęca nas w prawdzie i pozwoli dobrze przygotować się duchowo na nadchodzące Święta.