Ogłoszenia parafialne I Niedziela Wielkiego Postu  21 lutego 2021 r.

1. Dzisiaj przypada I Niedziela Wielkiego Postu. Zachęcam do dobrych, wielkopostnych postanowień.


2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową. We wtorki              o godz. 17.15 odbywać się będzie Droga Krzyżowa dla dzieci, w piątki o godz. 17.15 nabożeństwo poprowadzi młodzież a w niedzielę o 17.15 zapraszam wszystkich chętnych a zwłaszcza tych, którzy nie mogą uczestniczyć                        w nabożeństwie w dni powszednie tygodnia. Na Gorzkie Żale zapraszam w środy i soboty po Mszy świętej wieczornej oraz w niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00.


3. W tym tygodniu modlimy się o trzeźwość w narodzie. Pamiętajmy zwłaszcza    o osobach uzależnionych, trwających w nałogu i o ich rodzinach.


4. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na misyjny fundusz Ad Gentes. Służy on pomocą misjonarzom, którzy za jego pośrednictwem realizują różnego rodzaju projekty związane z prowadzoną przez nich pracą duszpasterską w krajach misyjnych.


5. Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii przedstawiciela Archidiecezjal- nego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Alumn wygłosi Słowo Boże    i poprosi nas o ofiary na potrzeby uczelni. Z góry dziękuję za życzliwość. Pamiętajmy w naszych modlitwach o trzech alumnach Seminarium pocho- dzących z naszej parafii.


6. Dzisiaj rozpoczyna się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą odbywały się po Mszy świętej o godz. 18.00 w kaplicy św. Kazimierza (obok budynku plebanii). Kurs będzie trwał przez pięć kolejnych niedziel.


7. Dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie rodziców          i dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej w tym roku.


8. W poniedziałek, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła.


9. We wtorek, 23 lutego, obchodzimy wspomnienie św. Polikarpa, biskupa               i męczennika.


10. Zachęcam do czytania miesięcznika Drogi Miłosierdzia. Czasopismo znajdziemy na stolikach, w głównej nawie kościoła, za ławkami.11. Przy ołtarzach bocznych znajdziemy popiół ze Środy Popielcowej. Jeżeli ktoś nie uczestniczył w nabożeństwie środowym lub chciałby posypać popiołem głowy swoich najbliższych, może zabrać torebkę z popiołem do domu, aby to uczynić.


12. W okresie Wielkiego Postu praktykujemy Jałmużnę Wielkopostną. Caritas naszej Archidiecezji przygotowuje specjalne skarbonki na ten cel. Zazwyczaj       w tej akcji biorą udział dzieci, ucząc się wrażliwości na potrzeby bliźnich. Zapraszam także osoby dorosłe. Niech będzie to wspólna akcja dzieci, młodzieży i dorosłych. Niech uczestniczą w niej całe rodziny. Skarbonki odnajdziemy przy ołtarzach Jezusa Miłosiernego i Świętej Rodziny.


13. W środy, po Mszy świętej wieczornej, zapraszam na rekolekcje ze wspólnotą Gloriosa Trinita pod tytułem: Zapisane w Tajemnicach Bolesnych Różańca Świętego. Przez pięć kolejnych śród będziemy rozważać tematy dotyczące samotności, bólu fizycznego, upokorzenia, ciężarów ponad siły i lęku przed śmiercią.


14. Cieszymy się sukcesem naszych ministrantów. W Archidiecezjalnym Konkursie Liturgicznym Damian Klepadło zajął 4 miejsce a Hubert Czerech zakończył konkurs na 6 miejscu. Gratulujemy.

.

15. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Dawid Kościuczuk, kawaler, zam. w Białymstoku i Anna Kuczyńska, panna, zam. w Kuczynie, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.


16. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych w życiu codziennym. Niech Chrystus umacnia Was swoim błogosławieństwem.