1. Niedziela Świętej Rodziny to szczególny czas modlitwy za rodziny naszej parafii. Niech dobry Bóg umacnia wszystkich połączonych łaską Sakramentu Małżeństwa, dodaje mądrości w życiu rodzinnym i trudzie wychowania dzieci, obdarza pokojem, zachowa w zdrowiu i pomaga w codziennym dążeniu do świętości.

2. W poniedziałek, 27 grudnia, obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W czasie Mszy świętych: porannej i wieczornej, poświęcimy wino.

3. We wtorek, 28 grudnia, w dzień Świętych Młodzianków, w czasie Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, błogosławimy małe dzieci. Zapraszam najmłodszych wraz z rodzicami na tę Mszę świętą.

4. W piątek. 31 grudnia, o godz. 18.00, zapraszam na Mszę świętą dziękczynną na zakończenie roku kalendarzowego. Podziękujemy za wszystkie łaski otrzymane w tym roku.

5. W sobotę, 1 stycznia, przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie odprawimy po Mszy świętej o godz. 18.00.

6. W pierwszy dzień roku kalendarzowego obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tego dnia w Kościele modlimy się o pokój na świecie.

7. W sobotę przedstawię sprawozdanie finansowe za rok 2021.

8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej.

9. Dziękuję za ofiary złożone w drugi dzień Świąt na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku oraz za ofiary z Pasterki przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

10. Dziękuję wszystkim, którzy ubogacili naszą świąteczną liturgię swoją posługą: kapłanom i siostrom zakonnym, Służbie Liturgicznej Ołtarza: młodszej i starszej, alumnom, lektorom, panu organiście, siostrze zakrystiance, chórowi: „Ad Matrem Suam”, zespołowi instrumentalnemu, scholom: dziecięcej „Gloria” i młodzieżowej: „Propter Amorem Matris”, młodzieży ozdabiającej żłóbek i choinki, ministrantom seniorom za ustawienie choinek a także przygotowanie konstrukcji żłóbka.

11. Harcerzom dziękuję za troskę o Betlejemskie Światło Pokoju i za trud jego roznoszenia jak największej liczbie osób w naszej parafii.

12. Nadleśnictwu Knyszyn dziękuję serdecznie za piękne choinki do dekoracji kościoła.

13. Dziękuję również wszystkim wolontariuszom Caritas, którzy przygotowywali paczki dla najuboższych. To również jest piękne dzieło wigilijne.

14. Przypominam, że w tym roku, podobnie jak i w ubiegłym, nie odbędzie się tradycyjna kolędowa wizyta duszpasterska. Każdy z Was, moi drodzy, w miesiącu styczniu, bądź w miesiącu lutym, zostanie zaproszony na Mszę świętą do kościoła. W naszej świątyni parafialnej pomodlimy się za mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej parafii. Msze święte o potrzebne łaski i bł. Boże w codziennym życiu naszych parafian oraz zdrowie i opiekę Matki Bożej, naszej Patronki, rozpoczniemy od 7 stycznia. Spotkania kolędowe w naszym kościele potrwają do 5 lutego. Szczegółowy plan spotkań został umieszczony na stronie internetowej parafii. Jest również umieszczony w gablocie na zewnątrz kościoła.

15. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych w okresie Bożego Narodzenia. Niech Jezus Chrystus, Bóg który przychodzi na ten świat, aby nas zbawić, uświęca nas swoją mocą i pozwoli dobrze wykorzystać ten czas pokoju i radości.