1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej. Za tydzień przypada Święto Chrztu Pańskiego i kończymy okres Narodzenia Pańskiego.

2. W czwartek, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia poświęcimy kredę i kadzidło. Msze święte zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Kościele misyjnym. Taca tego dnia będzie przeznaczona na Misje. Nie zapomnijmy o oznaczeniu drzwi symbolami Trzech KrólI K+M+B. Jest to nasze wyznanie wiary i pokazanie osobom mieszkającym wokół nas, że jesteśmy rodziną katolicką. Kadzidło możemy wykorzystać do okadzenia domostwa. Wyrażamy w ten sposób nasze pragnienia, aby dom był zawsze miejscem modlitwy a rodzina cieszyła się Bożym błogosławieństwem.

3. W tym roku nie będzie orszaku Trzech Króli. Wszystkich, którym brakuje świętowania w ten dzień i chcieliby go wyjątkowo przeżyć, zapraszam na Mszę świętą o godz. 12.00. Po Mszy świętej odbędzie się koncert choru „Ad Matrem Suam.”

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa.

5. W niedzielę, 16 stycznia, zapraszamy na spektakl „Tajemnica Adoracji”. Spektakl został przygotowany przez teatr działający przy Białostockiej Szkole Nowej Ewangelizacji. Spektakl będzie wystawiony w monieckiej Mediatece dwa razy: 16 stycznia o godz. 17.15 i o godz. 19.00. To dobra okazja, aby odkryć sens modlitwy adoracyjnej oraz zacząć przeżywać ją głębiej. Ilość miejsc jest ograniczona. Wejściówki można odbierać w zakrystii i w kancelarii.

6. W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania kolędowe w kościele. W naszej świątyni parafialnej modlimy się za mieszkańców naszej parafii. Msze święte o potrzebne łaski i bł. Boże w codziennym życiu naszych parafian oraz zdrowie i opiekę Matki Bożej, naszej Patronki, rozpoczynamy w piątek, 7 stycznia. W tygodniu zapraszam na godz. 18.00, a w sobotę na godz. 9.00. Szczegółowy plan spotkań został umieszczony na stronie internetowej parafii. Jest również umieszczony w gablocie wewnątrz i na zewnątrz kościoła. Każda rodzina otrzyma w czasie Mszy świętej specjalne błogosławieństwo, wodę święconą do poświęcenia domu i przygotowane teksty modlitwy w intencji rodziny. Po powrocie do domu zachęcam do poświęcenia mieszkania.

7. W czasie spotkania kolędowego w kościele można złożyć ofiarę na kościół. Pamiętajmy o naszej odpowiedzialności za utrzymanie parafii, o prowadzonych i planowanych inwestycjach i o kapłanach posługujących w parafii.

8. Teraz podam szczegółowy plan spotkań na ten tydzień:

07.01.2022r. (piątek), godz. 18.00 - Mońki, mieszkańcy ulic: Mickiewicza, Malinowa, Strażacka i Batalionów Chłopskich oraz z ul. Wojska Polskiego (dawna wieś Mońki).

08.01.2022r. (sobota), godz. 9.00 – mieszkańców miejscowości Łupichy, Koleśniki, Świerzbienie i Hornostaje (wieś i kolonie, stara i nowa osada).

9. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości Łask Bożych w Nowym Roku. Niech Jezus Chrystus, Bóg, który przychodzi na ten świat, aby nas zbawić, uświęca nas swoją mocą i pozwoli dobrze wykorzystać ten czas pokoju i radości.