1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę zwykłą. Jest to jedna z ostatnich okazji, aby pomodlić się przy żłóbku i podziękować za życie Jezusa na ziemi i Ewangelię, która wskazuje nam drogę ku zbawieniu.

2. W poniedziałek, 31 stycznia wspominamy św. Jana Bosko, kapłana.

3. We wtorek, 1 lutego, zapraszam do modlitwy w intencji księdza Tadeusza Horosza, proboszcza – emeryta naszej Parafii, który tego dnia obchodzi swoje urodziny.

4. W środę, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to dzień patronalny wszystkich osób konsekrowanych. W czasie każdej Mszy świętej poświęcimy gromnice. Msze święte tego dnia odprawimy o 7.00, 9.00, 16.0 i 18.00. W czasie Mszy świętej o godz. 18.00 nasze Siostry Terezjanki odnowią swoje śluby zakonne. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. Taca tego dnia będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.

5. W czwartek, 3 lutego, przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Obrzęd poświęcenia świec i błogosławieństwo świętego Błażeja udzielane osobom chorym będzie miało miejsce zarówno po Mszy porannej, jak i wieczornej.

6. W sobotę, 5 lutego, obchodzimy wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W czasie Mszy świętych: porannej i wieczornej, błogosławimy chleb, wodę i sól.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

8. W salce, przy wyjściu z kościoła, można nabyć świece gromniczne. Przypominam, że osoba wierząca i praktykująca ma zawsze w domu poświęcone świece, z których może skorzystać nie tylko w czasie zagrożenia chorobą, burzą, powodzią czy śmiercią, ale również w czasie codziennej modlitwy.

9. Caritas naszej parafii przygotował w styczniu kolejne 30 paczek osobom samotnym i osobom bez stałych źródeł dochodu. Serdecznie dziękujemy zarówno darczyńcom, jak i wolontariuszom.

10. Zapraszam parafian na ostatnie Msze święte kolędowe do kościoła. Zapewne są osoby, które z różnych przyczyn nie mogły jeszcze w takim spotkaniu uczestniczyć. W tym tygodniu mamy ostatnią okazję, aby podejść do ołtarza i poprosić o specjalne błogosławieństwo dla siebie i dla rodziny.

11. Dziękuję za dotychczasowe ofiary na potrzeby parafii: zarówno te, które zostały przekazane w czasie spotkań kolędowych, jak i te, które wpłynęły na konto parafialne. Przypominam, że dane dotyczące konta odnajdziemy na stronie internetowej parafii: monki.archibial.pl

12. Oto szczegółowy plan spotkań na ten tydzień:

31.01.2022r. (poniedziałek), godz. 18.00 - mieszkańcy bloków z ulicy: Aleja Niepodległości 2A, Aleja Niepodległości 4 i Aleja Niepodległości 6

01.02.2022r. (wtorek), godz. 18.00 - Mońki, mieszkańcy bloków z ulicy: Tysiąclecia 7, Tysiąclecia 9 i Tysiąclecia 11.

03.02.2022r. (czwartek), godz. 18.00 - Mońki, mieszkańcy bloków z ulicy: Tysiąclecia 11A, Tysiąclecia 12A, Tysiąclecia 14 i Tysiąclecia 16.

13. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości Bożych łask. Niech Jezus Chrystus, nasz Pan i Zbawiciel, uświęca nas swoją mocą.