1. Dzisiaj przypada 5 niedziela okresu zwykłego. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej.

2. W czwartek, 10 lutego, wspominamy św. Scholastykę, dziewicę.

3. W piątek, 11 lutego, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia przypada Światowy Dzień Chorego. Msza święta z Sakramentem Namaszczenia Chorych zostanie odprawiona o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w niej osoby chore i ich opiekunów. Przypominamy, że aby otrzymać Sakrament Namaszczenia Chorych, osoba przyjmująca powinna być w stanie łaski uświęcającej.

4. Przypominamy również, że księża odwiedzają osoby chore w każdy pierwszy piątek miesiąca. Wystarczy poinformować księdza dyżurnego w kancelarii bądź też w zakrystii o osobie potrzebującej regularnego, comiesięcznego, przystępowania do sakramentów świętych.

5. Dziękujemy serdecznie młodzieży oazowej i ministrantom seniorom za pomoc w rozebraniu żłóbka i wyniesienie choinek z kościoła.

6. Bóg zapłać za ofiary zebrane w czasie święta Ofiarowania Pańskiego na zakony klauzurowe. Zebrano 1883 zł.

7. Zachęcamy do czytania naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia. Pojawił się już nowy, lutowy numer czasopisma a w nim wiele ciekawych artykułów. Czasopismo znajdziemy na stolikach, w głównej nawie kościoła, za ławkami.

8. Caritas naszej Archidiecezji przypomina o możliwości ofiarowania 1% z podatku, na rzecz osób ubogich i potrzebujących pomocy. Caritas chce dobrze wypełniać zadania związane z niesieniem pomocy osobom cierpiącym niedostatek i potrzebuje w tym celu naszego wsparcia materialnego.

9. Zakończyliśmy spotkania kolędowe w naszej parafii. W spotkaniach uczestniczyło 935 rodzin. Dziękuję Wam serdecznie. Zdaję sobie sprawę, że Wasza obecność wiązała się niejednokrotnie z trudnościami logistycznymi, obawą przed przebywaniem w większej grupie osób i zmiennymi warunkami pogodowymi. Wierzę, że moc Bożego błogosławieństwa będzie towarzyszyć nam wszystkim w tym roku i pomoże nam dobrze wypełniać nasze codzienne obowiązki. Niech chroni nas nasza najlepsza Matka, Patronka naszej Parafii. Pamiętajcie, że Wasi duszpasterze pamiętają o Was w codziennej modlitwie.

10. Dziękujemy serdecznie za ofiary przeznaczone na potrzeby kościoła i za tę cząstkę, którą przeznaczyliście na tradycyjną kolędę dla kapłanów. Na kościół zebraliśmy 128 990 zł. Suma ta w całości zostanie przeznaczona na wykonanie rzeźb do ołtarza głównego. Prace nad pierwszą z rzeźb są już bardzo zaawansowane.

11. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniach kolędowych z różnych powodów, często niezależnie od własnych chęci. Niektórzy w Waszych sąsiadów, którzy nie mogą wyjść na zewnątrz z powodu choroby, chcieliby poświęcić własne mieszkania. Dlatego buteleczki z wodą święconą i modlitewniki rodzinne można odnaleźć przy ołtarzu Świętej Rodziny i zanieść je tam, gdzie istnieje taka potrzeba lub wziąć do domu, o ile nie mieliśmy okazji uczestniczenia we Mszy świętej kolędowej.

12. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości Bożych łask. Niech Jezus Chrystus, nasz Pan i Zbawiciel, uświęca Was swoją mocą.