1. Dzisiaj przypada 6 niedziela okresu zwykłego.

2. W poniedziałek, 14 lutego, obchodzimy święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

3. W czwartek, 17 lutego o godz. 19.00, zapraszam na plebanię, na spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Pora rozpocząć podsumowanie prac synodalnych w naszej parafii.

4. W następną niedzielę będziemy gościli w naszej Parafii alumna Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Wygłosi Słowo Boże i poprosi nas o wsparcie materialne. Jest to dobra okazja do modlitwy w intencji osób przygotowujących się do kapłaństwa.

5. Cieszymy się z obecności na terenie Parafii naszych alumnów: Krzysztofa, Krystiana i Norberta, którzy odpoczywają w domu po sesji egzaminacyjnej kończącej  pierwszy semestr tego roku. Niech Chrystus ich umacnia w powołaniu i prowadzi do świętości.

6. W następną niedzielę, 20 lutego po Mszy świętej o godz. 12.00, na spotkanie zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Jednocześnie informuję, że w tym miesiącu nie odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci z klas III Szkoły Podstawowej, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

7. W następną niedzielę, 20 lutego o godz. 14.00, zapraszamy do kościoła na Mszę świętą ze Wspólnotą Wiara i Światło, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00 na modlitwę różańcową zaprasza Męska Grupa Różańcowa Nazaret.

8. Od niedzieli, 6 marca, rozpocznie się w naszej Parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą odbywały się w niedzielę po Mszy świętej o godz. 18.00. Początek spotkania o godz. 19.00. Kurs będzie trwał przez kolejnych pięć niedziel. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

9. Zachęcamy do czytania naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia. Pojawił się już lutowy numer czasopisma, a w nim wiele ciekawych artykułów.

10. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane w dalszym ciągu na potrzeby kościoła. Cieszę się, że tak wiele osób poczuwa się do odpowiedzialności materialnej za swoją parafię.

11. Dzisiaj w godzinach 9.00 – 13.30, w Monieckim Ośrodku Kultury, organizowane jest honorowe oddawanie krwi. Zapraszamy.

12. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości Bożych Łask. Niech Jezus Chrystus, nasz Pan i Zbawiciel, uświęca Was swoją mocą.