1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Polecajmy tych wszystkich, którzy nie radzą sobie z problemem alkoholowym i ich rodziny, a zwłaszcza dzieci, które cierpią z tego powodu. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu modlimy się również o ducha pokuty w rodzinach.

2. Prośmy o pokój na Ukrainie. Módlmy się za tych, którzy cierpią w wyniku działań wojennych. Tegoroczna Środa Popielcowa będzie dniem postu i modlitwy w intencji narodu ukraińskiego. Papież Franciszek zachęca do postu o chlebie i wodzie.

3. W Środę Popielcową, 2 marca, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jak również post ilościowy. Posypanie głów popiołem będzie miało miejsce w czasie każdej Mszy świętej. Tego dnia zapraszam na nabożeństwa o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. We wtorki o godz. 17.15 odbywać się będzie Droga Krzyżowa dla dzieci, a w piątki oraz w niedziele o godz. 17.15 na nabożeństwa zapraszamy wszystkich chętnych parafian. Na Gorzkie Żale zapraszamy w środy i soboty po Mszy świętej wieczornej i w niedziele po Mszy świętej o godz. 12.00.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się przed V Niedzielą Wielkiego Postu 1, 2 i 3 kwietnia. Zachęcam do zarezerwowania sobie tego czasu na nauki rekolekcyjne.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

7. 4 marca, w piątek, zapraszam do kościoła parafialnego na Odpust św. Kazimierza. Msze święte odpustowe o 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Dzień później, 5 marca, w sobotę, w godzinach 9.00 – 13.00, organizujemy dzień skupienia dla czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej. Całość poprowadzą ojcowie karmelici.

8. Nabożeństwo Fatimskie, zostanie odprawione w sobotę, 5 marca, po Mszy świętej wieczornej.

9. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek  są przeznaczone na misyjne dzieło Ad Gentes. Za tydzień ofiary do puszek będą przeznaczone na pomoc Ukrainie.

10. W niedzielę, 6 marca, rozpocznie się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą odbywały się w niedzielę po Mszy świętej w kaplicy św. Kazimierza (obok budynku plebanii). Początek każdego spotkania o godz. 19.00. Kurs będzie trwał przez kolejnych pięć niedziel. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

11. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości Bożych łask. Niech Jezus Chrystus, nasz Pan i Zbawiciel, uświęca Was swoją mocą.