1. Dzisiaj obchodzimy III Niedzielę Wielkiego Postu. W tym tygodniu modlimy się o ochronę i szacunek dla życia, zwłaszcza życia poczętego. Pamiętamy również w modlitwie o pokoju na świecie oraz o tych, którzy cierpią w wyniku działań wojennych na Ukrainie.

2. Przypominam, że w okresie Wielkiego Postu mamy możliwość uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych. We wtorki, w piątki oraz w niedziele o godz. 17.15 zapraszamy wszystkich chętnych parafian na Drogę Krzyżową, a w środy i soboty po Mszy świętej wieczornej oraz w niedziele po Mszy świętej o godz. 12.00, na Gorzkie Żale.

3. W okresie Wielkiego Postu proponujemy dobre seanse filmowe w monieckiej Mediatece. 27 marca, w niedzielę, o godz. 15.00, obejrzymy film „Ludzie Boga” a na zakończenie cyklu, 3 kwietnia, o godz. 15.00, zapraszamy na film „Zmartwychwstały”. Ostatnie wejściówki na seanse są dostępne zarówno w zakrystii, jak i w Mediatece.

4. Przypominam, że w okresie Wielkiego Postu praktykujemy Jałmużnę Wielkopostną. Caritas naszej Archidiecezji przygotował w tym celu specjalne skarbonki. Znajdziemy je na stolikach przy wyjściu z kościoła.

5. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ołtarza wystawienia, składane indywidualnie oraz do skarbony ustawionej z tyłu kościoła, przy krzyżu.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest dostępny marcowy numer naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia.

7. W piątek, 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte tego dnia w naszej parafii zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zachęcam do duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdziemy deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, przygotowane przez Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej.

8. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 6822 zł na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać. Za tydzień, w niedzielę, po raz drugi zbierzemy ofiary do puszek na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Za pierwszym razem przekazaliśmy gotówkę. Tym razem chcemy przygotować paczki żywnościowe i przesłać transportem Caritas Polska do jednego z bombardowanych przez Rosjan miast. Zbieramy pieniądze do puszek, gdyż każda paczka musi mieć określoną wagę, wielkość i listę potrzebnych produktów żywnościowych, toaletowych i kosmetycznych. Paczki zostaną przygotowane przez naszych wolontariuszy Caritas.

9. Dziękuję w tym miejscu naszemu parafialnemu Caritas za piękną pracę na rzecz ubogich naszej parafii. Przygotowywane są paczki żywnościowe na święta, dwadzieścia rodzin dostało specjalne bony Caritas na zakupy w Biedronce. Na wdzięczność zasługuje akcja zaopatrzenia osób obłożnie chorych naszej parafii oraz mieszkańców monieckiego DPS w pampersy. Wam, moi drodzy, dziękuję za ofiarne wsparcie materialne naszych akcji miłosierdzia.

10. W salce, przy wyjściu głównym z kościoła, można nabyć paschałki wielkanocne. Są w cenie 15 zł. W ten sposób również wspieramy dzieła naszej Caritas.

11. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Konrad Iwanicki, kawaler zamieszkały w Krzeczkowie, z parafii św. Alberta w Mońkach i Joanna Tekień, panna, zamieszkała w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź druga. Mateusz Byszewski, kawaler, zamieszkały w Winnicy, z parafii MB Pocieszycielki Strapionych w Winnicy i Katarzyna Godlewska, panna, zamieszkała w Hornostajach, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

12. Pan Burmistrz prosi o następujące ogłoszenie: Pary małżeńskie zamieszkałe na terenie miasta i gminy Mońki, które przeżyły w związku małżeńskim 50 lat i chcą oraz mogą otrzymać medale za długoletnie pożycie małżeńskie, proszone są o zgłoszenie się do USC w Mońkach. Wówczas zostaną podjęte stosowne działania w tym kierunku. Trzeba zgłosić się do 15 kwietnia.

13. Życzymy Wam, moi drodzy, obfitości Bożych łask na każdy dzień tygodnia. Niech Jezus Chrystus uświęca Was swoją mocą.