1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu. Kończymy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Dziękujemy serdecznie o. Cherubinowi Żyłka – rekolekcjoniście, za Słowo Boże i modlitwę z naszą wspólnotą parafialną. Niech dobry Bóg obdarza ojca hojnie swoimi łaskami. Wam, moi drodzy, dziękuję za ofiary złożone na tacę jako wyraz wdzięczności za wygłoszone rekolekcje.

2. W następnym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje szkolne. Tegoroczna forma rekolekcji różni się trochę od dotychczas nam znanej. Dzieci i młodzież przeżyją część swoich rekolekcji w szkołach, w mniejszych grupach. W poniedziałek i wtorek – Szkoła Podstawowa, w środę i czwartek – Szkoły ponadpodstawowe. Spróbujemy w ten sposób lepiej dotrzeć do dzieci i młodzieży uczącej się w tych szkołach. Każda klasa ma wyznaczoną godzinę rekolekcji. W piątek natomiast spotkamy się w kościele na Mszy świętej. O godz. 9.00 zapraszam uczniów Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami i rodzicami, a o godz. 12.00 zachęcam do uczestnictwa młodzież z Technikum, Szkoły Branżowej i Liceum Ogólnokształcącego. Rekolekcje poprowadzą siostry klawerianki.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcam do uczestnictwa w czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do rozpoczęcia Mszy świętej.

4. Przypominam, że w następną niedzielę, o godz. 15.00, organizujemy Drogę Krzyżową ulicami miasta. Przejdziemy ulicami: ks. Małynicza, Kościelną, Ełcką, Słowackiego, Wyzwolenia, Aleją Niepodległości i Wojska Polskiego od kościoła parafialnego p.w. MB Częstochowskiej i św. Kazimierza do kościoła św. Brata Alberta Chmielowskiego. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa.

5. Chorych naszej parafii odwiedzimy w Wielki Poniedziałek. W zakrystii i kancelarii można zapisywać osoby chore, które potrzebują skorzystania ze spowiedzi i Komunii świętej. Chorych będziemy odwiedzać zarówno w godzinach przedpołudniowych jak i popołudniowych (w zależności od możliwości rodziny, opiekunów bądź też samych chorych).

6. Zachęcam do Jałmużny Wielkopostnej. Skarbonki Caritas z naszymi ofiarami będziemy mogli złożyć przy ołtarzu w Niedzielę Palmową. Obok ołtarza Jezusa Miłosiernego są również kosze, do których można składać produkty żywnościowe dla najuboższych.

7. Przypominamy dzieciom o konkursie na najładniejszą palmę. Palmy ocenimy w czasie Mszy świętej o godz. 10.30. Wykonawcy najciekawszych palm otrzymają nagrody.

8. Dziękuję za ofiary do puszek z ubiegłej niedzieli przeznaczone na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Zebraliśmy 5432 zł.

9. Dziękuję również za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ołtarza wystawienia, składane indywidualnie oraz do skarbony ustawionej z tyłu kościoła, przy krzyżu.

10. W salce, przy wyjściu głównym z kościoła, można nabyć paschałki wielkanocne.

11. Jest już nowy, kwietniowy numer Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia. Zachęcam do lektury.

12. Młodzież i dzieci z naszego parafialnego Ruchu Światło - Życie przygotowały owsiane stroiki wielkanocne. Zachęcam do ich zakupu. W ten sposób wspólnota oazowa chce zgromadzić fundusze na wspólne wyjazdy rekolekcyjne.

13. W czwartek, 7 kwietnia, o godz. 19.00,  zapraszam do kaplicy św. Kazimierza na kolejne spotkanie Radę Parafialną.

14. Dziękuję dobrym parafianom za prace porządkowe w otoczeniu kościoła, sprzątanie i odśnieżanie oraz zakupienie, odnowienie i zawieszenie ostatnich już potrzebnych nam żyrandoli do przedsionków i obu zakrystii.

15. W dniu dzisiejszym swoje imieniny obchodzi pan Ryszard, nasz organista. Dziękujemy mu za pracę i modlimy się o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w jego życiu codziennym.

16. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Daniel Czerech, kawaler, zamieszkały w Jasionóweczce, z parafii Trójcy Świętej w Jasionówce i Joanna Kruk, panna, zamieszkała w Zblutowie, z parafii tutejszej. Zapowiedź druga. Bartosz Malecki, kawaler, zamieszkały w Grabówce, z parafii Krzyża Świętego w Grabówce i Julia Jankowska, panna, zamieszkała w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź druga. Rafał Dekarz, kawaler, zamieszkały w Mońkach, z parafii tutejszej i Dorota Bagan, panna, zamieszkała w Suwałkach, z parafii św. Aleksandra w Suwałkach. Zapowiedź pierwsza.

17. Życzymy Wam, moi drodzy, obfitości Bożych łask na każdy dzień tygodnia. Niech Jezus Chrystus uświęca Was swoją mocą.