1. Dziś Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przed nami Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach Triduum Paschalnego.

2. O godz. 15.00 zapraszam na Drogę Krzyżową ulicami miasta. Przejdziemy ulicami: ks. Małynicza, Kościelną, Ełcką, Słowackiego, Wyzwolenia, Alei Niepodległości i Wojska Polskiego. Nabożeństwo rozpoczynamy w kościele MB Częstochowskiej i św. Kazimierza.

3. W dniu dzisiejszym składamy przed ołtarzem nasze skarbonki z Jałmużną Wielkopostną. Serdecznie dziękuję za włączenie się w tą piękną akcję naszej Caritas.

4. W salce, przy wyjściu głównym z kościoła, można jeszcze nabyć paschałki wielkanocne. Zachęcam do lektury kwietniowego numeru Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia. Czasopismo znajdziemy na stolikach za ławkami w głównej nawie kościoła.

5. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ołtarza wystawienia: od KŻR i indywidualne. Dzięki nim będziemy mogli przygotować piękne dekoracje świąteczne. Dobrym parafianom z Koło Caritas i Kół Różańcowych dziękuję za sprzątanie kościoła.

6. W poniedziałek wyjadą na Ukrainę paczki żywnościowe przygotowane przez naszą Caritas i sponsorowane dzięki waszej ofiarności. Przygotowaliśmy 40 paczek (18 kg każda). Dziękuję również za żywność składaną do koszy w kościele i wszelkie dary przekazywane bezpośrednio do naszej Caritas. Dzięki tym ofiarom przygotujemy 50 paczek świątecznych dla najuboższych.

7. Młodzież i dzieci z naszego parafialnego Ruchu Światło - Życie przygotowały owsiane stroiki wielkanocne. Zachęcam do ich zakupu. W ten sposób wspólnota oazowa chce zgromadzić fundusze na wspólne wyjazdy rekolekcyjne.

8. Chorych naszej parafii odwiedzimy w Wielki Poniedziałek. W zakrystii i kancelarii można zapisywać osoby chore, które potrzebują skorzystania ze spowiedzi i Komunii świętej. Chorych będziemy odwiedzać zarówno w godzinach przedpołudniowych, jak i popołudniowych (w zależności od możliwości rodziny, opiekunów bądź też samych chorych).

9. W Wielki Czwartek o godz. 9.00, kapłani naszej Archidiecezji uczestniczą we Mszy Krzyżma. Ksiądz Arcybiskup w czasie Eucharystii święci oleje do sprawowania sakramentów. Jest to święto patronalne Służby Liturgicznej Ołtarza.

10. W czasie Mszy świętej wieczornej w Wielki Czwartek 4 kandydatów zostanie wyświęconych na ministrantów.

11. Nabożeństwo wieczorne zostanie odprawione o godz. 18.00. W czasie Mszy świętej odbędzie się obrzęd umycia nóg 12 mężczyznom na wzór tego, co uczynił Jezus w Wieczerniku swoim Apostołom. Pamiętajmy, że jest to dzień kapłański. Módlmy się za kapłanów, zwłaszcza za tych, którzy pracowali w naszej parafii i z niej pochodzą. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00.

12. W Wielki Piątek nie sprawujemy Mszy świętej. Jest to dzień postu ścisłego. Nabożeństwo Męki Pańskiej odprawimy o godz. 18.00. Ofiary złożone tego dnia w czasie Adoracji Krzyża będą przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. W piątek adorujemy Pana Jezusa od godz. 10.00 do nabożeństwa wieczornego i po nabożeństwie do godz. 23.00.

13. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 9.00 młodzież oazowa zaprasza na Ciemną Jutrznię. Modlitwa brewiarzowa to dobre rozpoczęcie Adoracji.

14. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Zapraszam w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę pół godziny przed nabożeństwem. W Niedzielę Zmartwychwstania po Mszy świętej rezurekcyjnej, w Poniedziałek Wielkanocny po Mszy świętej o godz. 9.00 a od wtorku do soboty, po Mszy świętej wieczornej.

15. W Wielką Sobotę poświęcimy pokarmy. Od godz. 9.00 w miejscowościach: Magnusze, Dziękonie, Konopczyn i Rusaki oraz Sobieski, Oliszki, Zblutowo i Dzieżki. Od godz. 10.00 w miejscowościach Świerzbienie, Koleśniki, Łupichy, Hornostaje (wieś) i Hornostaje (osada) oraz Kuczyn, Moniuszeczki, Kołodzież i Znoski. Od godz. 10.00 do godz. 16.00, co pół godziny, święcimy pokarmy w kościele.

16. W Wielkim Tygodniu spowiadamy w poniedziałek, wtorek i środę w czasie Mszy świętej wieczornej oraz w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do godz. 16.00.

17. Nabożeństwo Wigilii Paschalnej odprawimy o godz. 20.00. Należy zabrać ze sobą świece. Adoracja po nabożeństwie będzie trwała aż do rezurekcji.

18. Zapraszam do adoracji w czasie Triduum Paschalnego: w Wielki Czwartek o godz. 21.00 ze wspólnotą Nazaret i o 22.00 z Ruchem Światło – Życie, w Wielki Piątek o 21.00 ze wspólnotą lektorów i o 22.00 z młodzieżą oazową, w Wielką Sobotę o 23.00 z Gloriosą Trinita, od północy do 3.00 nad ranem z młodzieżą oazową i o 5.00 rano z Kołami Żywego Różańca.

19. Msza rezurekcyjna o godz. 6.00 rano. Zachęcam do aktywnego udziału w procesji. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, sztandarów i ołtarzyków. Niech nasza procesja będzie piękna. Pozostałe Msze święte pierwszego dnia Świąt odprawimy w porządku niedzielnym.

20. Dzisiaj w budynku Straży Pożarnej, w godzinach 9.00 – 13.30 można oddać krew potrzebującym. Zapraszamy wszystkich Honorowych Dawców Krwi.

21. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Rafał Dekarz, kawaler, zamieszkały w Mońkach, z parafii tutejszej i Dorota Bagan, panna, zamieszkała w Suwałkach, z parafii św. Aleksandra w Suwałkach. Zapowiedź druga. Michał Wigda, kawaler, zamieszkały w Trzciannem, z parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Trzciannem i Eliza Bujnarowska, panna, zamieszkała w Rybakach, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

22. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości Bożych łask na każdy dzień Wielkiego Tygodnia. Niech Jezus Chrystus uświęca Was swoją mocą. Zapraszam do pobożnego przeżywania liturgii w tym błogosławionym czasie.