1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Za tydzień przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominam o kończącym się czasie spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

3. W poniedziałek, 30 maja, obchodzimy rocznicę poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Białymstoku. Tego dnia, po Mszy świętej o godz. 18.00, na spotkanie zapraszam lektorów naszej Parafii.

4. We wtorek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia NMP.

5. We środę, 1 czerwca, wspominamy św. Justyna, męczennika. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych najmłodszych.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

7. W czwartek, 2 czerwca o godz. 19.00, zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

8. W piątek, 3 czerwca, obchodzimy wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

9. W sobotę, 4 czerwca, po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie.

10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej. Procesja eucharystyczna po Mszy świętej o godz. 12.00. Po nabożeństwie spotkanie Kół Żywego Różańca.

11. Przypominam o nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Odmawiamy ją w czasie nabożeństw majowych. Za udział w nowennie można uzyskać odpust zupełny.

12. Informuję, że w najbliższą sobotę, 4 czerwca o godz. 9.30, będziemy świętować Komunię Świętą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, a tego samego dnia o godz. 11.30, została zaplanowana Pierwsza Komunia Święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2.

13. Informuję, że w 2023 roku, Pierwsza Komunia Święta dzieci z klas III, odbędzie się w dniu 27 maja.

14. Sakrament Bierzmowania – według nowego, programu naszej Archidiecezji planujemy na przełomie kwietnia i maja 2023 roku. Dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie.

15. Bóg zapłać za ofiary złożone przed dwoma tygodniami na potrzeby Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Zebrano 6966 zł. Dziękuję również za ubiegłotygodniową tacę na potrzeby prowadzonych prac budowlanych. Złożono 7515 zł.

16. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Adam Sadowski, kawaler, zamieszkały w Mońkach, z parafii tutejszej i Milena Prokop, panna, zamieszkała w Mońkach, z parafii św. Alberta w Mońkach. Zapowiedź druga. Konrad Czajkowski, kawaler, zamieszkały w Zucielcu, z parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzciannem i Patrycja Grabowska, panna, zamieszkała w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedz druga. Damian Janik, kawaler, zamieszkały w Mońkach, z parafii tutejszej i Ewelina Przewodek, panna, zamieszkała w Łomży, z parafii Miłosierdzia Bożego w Łomży. Zapowiedź pierwsza. Grzegorz Józef Leśniewski, kawaler, zamieszkały w Znoskach, z parafii tutejszej i Magdalena Komarowska, panna, zamieszkała w Znoskach, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza. Łukasz Chojnowski, kawaler, zamieszkały w Mońkach, z parafii tutejszej i Paulina Zuzelska, panna, zamieszkała w Rucianem – Nida, z parafii Trójcy Świętej w Rucianem - Nida. Zapowiedź pierwsza.

17. Siostry Terezjanki przeżywają w swojej wspólnocie zakonnej czas żałoby. Odeszła do wieczności dobrze nam znana s. Melania Henryka Jeleniewicz, która przed laty pełniła posługę zakrystianki w naszej parafii. Nabożeństwo pogrzebowe zostanie odprawione we wtorek, 31 maja. Początek o godz. 12.45.

18. Niech moc Chrystusa Zmartwychwstałego wypełnia Was pokojem i miłością. Życzę Wam, moi drodzy, spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.