1. W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Prosimy o dary Ducha Świętego dla całej naszej wspólnoty parafialnej. Niech umacnia nas w dobrych zamiarach, w pracy zawodowej i życiu codziennym. Przypominam o kończącym się za tydzień czasie spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

2. W poniedziałek, 6 czerwca, przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze święte tego dnia odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Msza święta o godz. 9.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych. W czasie liturgii udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Zapraszam osoby chore i przypominam o tym, że Sakrament można przyjąć tylko wtedy, gdy jesteśmy w stanie łaski uświęcającej.

3. W czwartek, 9 czerwca, obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów.

4. W sobotę, 11 czerwca, wspominamy św. Barnabę, Apostoła.

5. Przypominam o nabożeństwach czerwcowych, które odbywają się w naszej parafii. W niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00 i w tygodniu po Mszy świętej o godz. 18.00. Powierzamy się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcam do organizowania nabożeństw w świetlicach wioskowych, przy krzyżach, kapliczkach i w domach prywatnych.

6. W sobotę dzień Pierwszej Komunii Świętej przeżywały dzieci z klas III Szkoły Podstawowej. Gratulujemy im oraz ich rodzicom. Modlimy się o potrzebne łaski dla nich. Niech Chrystus umacnia Wasze więzy rodzinne i daje dużo miłości, radości i pokoju w życiu codziennym. Rodzicom dziękuję za piękny dar ołtarza: komplet obrusów na wszystkie ołtarze w kościele.

7. Ks. Andrzej Bojarzyński, pochodzący z Moniek a obecnie pracujący w parafii św. Antoniego w Niewodnicy, zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorje, która odbędzie się w dniach 6 – 13 lipca 2022 r. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu pozostawionym na plakacie umieszczonym w gablocie przy wejściu do kościoła.

8. W dniach 25 – 26 czerwca odbędzie się pielgrzymka piesza do sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Jak co roku, na pątniczy szlak wyruszy grupa z naszej parafii. Zachęcam do zarezerwowania czasu na pielgrzymowanie.

9. Państwu Wiśniewskim dziękuję za kwiaty do gazonów przed kościołem.

10. Caritas naszej Parafii przygotował w tym tygodniu kolejne 30 paczek osobom samotnym i potrzebującym pomocy. Dziękuję ofiarodawcom i wolontariuszom.

11. Informuję, że tegoroczna procesja Bożego Ciała ponownie połączy dwie monieckie parafie. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 10.00 w kościele św. Alberta Chmielowskiego i przejdzie ulicami Moniek do naszego kościoła parafialnego. Już teraz zachęcamy do uczestnictwa.

12. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Damian Janik, kawaler, zamieszkały w Mońkach, z parafii tutejszej i Ewelina Przewodek, panna, zamieszkała w Łomży, z parafii Miłosierdzia Bożego w Łomży. Zapowiedź druga. Grzegorz Józef Leśniewski, kawaler, zamieszkały w Znoskach, z parafii tutejszej i Magdalena Komarowska, panna, zamieszkała w Znoskach, z parafii tutejszej. Zapowiedź druga. Łukasz Chojnowski, kawaler, zamieszkały w Mońkach, z parafii tutejszej i Paulina Zuzelska, panna, zamieszkała w Rucianem – Nida, z parafii Trójcy Świętej w Rucianem - Nida. Zapowiedź druga. Wojciech Szypcio, kawaler, zamieszkały w Przytulance, z parafii św. Alberta w Mońkach i Dominika Ciborowska, panna, zamieszkała w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

13. Niech moc Chrystusa Zmartwychwstałego wypełnia Was pokojem i miłością. Życzę Wam, moi drodzy, spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.