4 czerwca w naszej parafii odbyła się Pierwsza Komunia Święta dzieci klas III Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach. Dzieci do komunii przygotowała siostra Małgorzata przy pomocy księdza Jacka. Życzymy dzieciom wielu Bożych łask i opieki. Niech w sercach zawsze gości Pan Jezus i prowadzi ich do świętości.

W dniu 3 czerwca dzieci z klas III przystąpiły po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty i Pojednania. To wydarzenie było dla nich ogromnym przeżyciem. Dnia 4 czerwca w sobotę nasza parafia przeżywała Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Po raz pierwszy do Komunii św. przystąpiło 63 dzieci. Uroczystości Komunijne były podzielone na dwie grupy. Pierwsza grupa to dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Uroczystość odbyła się o godz 9.30 i przewodniczył ks. Proboszcz – ks. Wojciech Wojtach. Druga grupa to dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2. Msza Pierwszokomunijna została odprawiona o godz. 11.30 pod przewodnictwem ks. Jacka Ingielewicza. W Uroczystości Pierwszokomunijnej wzięli udział rodzice dzieci oraz ich rodziny, a także wychowawcy klas, dyrekcja obu szkół oraz pani katechetka – Helena Radomska. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych jako dar ołtarza zakupili obrusy na ołtarze na okres Adwentu i Wielkiego Postu. Po Mszy św. zostały zrobione zdjęcia grupowe wraz z kapłanami, siostrą oraz z wychowawcami.