1. W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość Trójcy Świętej.

2. W poniedziałek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Msze święte tego dnia odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

3. We wtorek, 14 czerwca, wspominamy bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

4. W czwartek, 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W Boże Ciało Odprawimy Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, około godz. 12.30 (po zakończeniu procesji) oraz o godz. 18.00.

5. Procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła św. Alberta po zakończeniu Mszy świętej o godz. 10.00 i przejdzie ulicami: Wojska Polskiego, Jagodową, Tysiąclecia, Słowackiego, Białostocką, Ełcką, Kościelną i ks. Małynicza. Procesja zakończy się uroczystym błogosławieństwem przy kościele MB Częstochowskiej i św. Kazimierza.

6. Przypominam, że w procesji miejskiej biorą udział sztandary, chorągwie, feretrony, figury, poduszki i różaniec z obu parafii. Z góry dziękujemy panu Mirkowi Radomskiemu, który przewiezie wszystko, czego potrzebujemy do procesji, do kościoła św. Alberta.

7. W piątek, 17 czerwca, obchodzimy wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Odpust obchodzi parafia naszych sąsiadów. Pozdrawiamy serdecznie Księdza Proboszcza, wikariuszy i parafian i życzymy im obfitości Bożych łask w życiu osobistym, zawodowym oraz pracy duszpasterskiej.

8. W piątek, 17 czerwca, Mszę świętą wieczorną o godz. 18.00 odprawi ks. Przemek Cimoch, neoprezbiter, który odbywał w naszej parafii praktykę diakońską. Będziemy mogli skorzystać z błogosławieństwa prymicyjnego.

9. W sobotę, 18 czerwca, Ksiądz Arcybiskup Józef Guzdek poświęci pierwszych w naszej Archidiecezji szafarzy Eucharystii. W ich gronie znajdą się mężczyźni z naszej parafii: panowie Bogdan Bieliński i Krzysztof Czerech. Życzymy im wielu łask Bożych i owocnej posługi dla dobra wszystkich potrzebujących częstszego dostępu do Komunii świętej w naszej parafii. Na pewno będzie to również duża pomoc w czasie liturgii świątecznych, gdy gromadzi się w kościele wielu wiernych.

10. Przypominam o nabożeństwach czerwcowych, które odbywają się w naszej parafii. W niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00 i w tygodniu po Mszy świętej o godz. 18.00. Powierzamy się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcam do organizowania nabożeństw w świetlicach wioskowych, przy krzyżach, kapliczkach i w domach prywatnych.

11. Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym przeżywającym Biały Tydzień w naszej parafii. W czasie jednego z nabożeństw złożyły 2370 zł na Misje.

12. Zarówno dzieciom jak i dorosłym przypominam o oktawie Bożego Ciała. Codziennie, od 16 do 23 czerwca gromadzimy się wieczorem o godz. 18.00 na modlitwie dziękczynnej za żywą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Śpiewamy Nieszpory eucharystyczne i uczestniczymy w procesji wokół kościoła.

13. W następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Jarosława Wiśniewskiego, kapłana naszej Archidiecezji i misjonarza z Papui Nowej Gwinei. Wygłosi Słowo Boże i będzie rozprowadzał napisane przez siebie książki o pracy misyjnej. Zachęcam do wsparcia materialnego jego pracy misyjnej.

14. W następną niedzielę o godz. 14.00 zapraszamy na Mszę świętą ze wspólnotą Wiara i Światło,  a po Mszy świętej o godz. 18.00 na spotkanie modlitewne grupy Nazaret.

15. Raz jeszcze przypominam, że dniach 25 – 26 czerwca odbędzie się pielgrzymka piesza do sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Zachęcam do zarezerwowania czasu na pielgrzymowanie.

16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest już nowy numer naszego Archidiecezjalnego pisma Drogi Miłosierdzia.

17. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Wojciech Szypcio, kawaler, zamieszkały w Przytulance, z parafii św. Alberta w Mońkach i Dominika Ciborowska, panna, zamieszkała w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź druga. Kamil Rogowski, kawaler, zamieszkały w Hornostajach, z parafii tutejszej i Klaudia Komosa, panna, zamieszkała w Jaświłach, z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapowiedź pierwsza. Grzegorz Ogiński, kawaler, zamieszkały w Mońkach, z parafii tutejszej i Ada Skalimowska, panna, zamieszkała w Białymstoku, z parafii Zmartwychwstania Pańskiego. Zapowiedź pierwsza.

18. Niech moc Jezusa Chrystusa, obecnego w Eucharystii, wypełnia nas pokojem i miłością. Życzę Wam, moi drodzy, spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.