1. Zakończyliśmy uroczystości odpustowe w naszej Parafii. Dziękuję za Waszą obecność w czasie 40 – Godzinnego Nabożeństwa i Odpustu Matki Bożej Monieckiej, naszej Patronki. Wierzę, że był to błogosławiony czas łaski w Waszych rodzinach i w życiu osobistym. Dziękuję Służbie Liturgicznej, chórowi, procesji, wspólnotom parafialnym, panu organiście, siostrze zakrystiance i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

2. Dziękujemy O. Jarosławowi Zatoka, rekolekcjoniście z Zakonu św. Franciszka, za Słowo Boże skłaniające do refleksji i nawrócenia.

3. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w pracy duszpasterskiej ks. Karola Dzierżka, nowego wikariusza naszej parafii. Życzymy mu wielu łask Bożych w posłudze kapłańskiej. Ks. Karol, jako nowo wyświęcony kapłan, po każdej Mszy świętej, udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

4. Przypominam, że dzisiaj żegnamy naszą zakrystiankę, siostrę Serafinę. Od  1 września rozpoczyna posługę w Toruniu. Dziękujemy jej serdecznie za pracę w zakrystii i życzymy obfitości Bożych łask w nowym miejscu.

5. Dziękuję strażakom z naszego OSP w Mońkach, którzy pomogli w sprzątaniu naszego kościoła na wysokości. Za dwa tygodnie kolejna tura sprzątania.

6. Dziękuję pani Basi Znaczko za przygotowanie planów geodezyjnych na terenie przykościelnym dla potrzeb budującego się budynku sanitarnego.

7. W poniedziałek, 29 sierpnia, obchodzimy wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

8. W czwartek, 1 września, inaugurujemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Uczniów i rodziców zapraszam na Mszę świętą o godz. 8.00.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam dzieci i młodzież wraz z rodzicami do praktykowania pierwszych piątków miesiąca. Msze święte w pierwszy piątek miesiąca zostaną odprawione o godz. 7.00 i 18.00. Na Nabożeństwo Fatimskie w pierwszą sobotę miesiąca zapraszam po Mszy świętej wieczornej.

10. W następną niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej. Procesja eucharystyczna po Mszy świętej o godz. 12.00. Po procesji spotkanie KŻR.

11. Od następnego tygodnia rozpoczynają swoje spotkania grupy i wspólnoty naszej parafii. Dzieci i młodzież zachęcam do zaangażowania się w grupę ministrancką i oazową. Na młodsze dzieci czeka nasza schola dziecięca. Dla dorosłych też mamy wiele propozycji. Każdy może odnaleźć swoje miejsce, o ile pragnie zaangażować się bardziej w życie wspólnoty parafialnej.

12. Są do nabycia cegiełki (w formie medalionu) wspierające budowę Domu Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach koło Suchowoli. Koszt jednej cegiełki to 50 zł. Można je nabyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

13. 3 września w sobotę, o godz. 10.00, z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka do Krypna. Grupa Pielgrzymkowa dojdzie do Sanktuarium o godz. 16.30. O godz. 18.00 przewidziana jest uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Guzdka. Zapisy na pielgrzymkę i szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Koszt – 15 zł.

14. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć Robert Bahniuk, kawaler, zamieszkały w Chotyczach, z parafii św. Zygmunta w Łosicach i Sylwia Magnuszewska, panna, zamieszkała w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

15. Niech moc Jezusa Chrystusa, wypełnia nas wszystkich pokojem i miłością. Życzę Wam, moi drodzy, spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.