1. Zapraszamy na Nowennę do św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym tygodniu, przed każdą Mszą świętą wieczorną, modlimy się o Jej opiekę i wstawiennictwo.

2. Pamiętajmy w modlitwach o Zgromadzeniu Sióstr Terezjanek, którym patronuje Święta. Pamięć modlitewna to piękne podziękowanie siostrom za wieloletnią posługę w naszej Parafii.

3. W poniedziałek, 26 września, po Mszy świętej wieczornej, na spotkanie formacyjne zapraszamy lektorów naszej Parafii. Wszystkich, którzy chcieliby pełnić tę zaszczytną posługę zapraszam na Kurs Lektora, który rozpocznie się w październiku w Białymstoku. Informacje na ten temat u ks. Pawła.

4. W środę, 28 września, wspominamy bł. Michała Sopoćko, kapłana, wielkiego orędownika Miłosierdzia Bożego i patrona miasta Białystok. Przypominamy, że  w każdą środę, po Mszy świętej wieczornej, na swoje spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem zaprasza wspólnota Gloriosa Trinita.

5. W czwartek, 29 września, obchodzimy święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

6. W piątek, 30 września, przypada wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

7. W sobotę, 1 października, obchodzimy odpust św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Msze święte odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 16.00 (Msza święta dla dzieci i młodzieży) i 18.00 (Msza święta w intencji Sióstr). Słowo Boże wygłosi ks. Piotr Karpiesiuk, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Mońkach.

8. 1 października przypada pierwsza sobota miesiąca. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy po Mszy świętej o godz. 18.00.

9. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe w naszej parafii. Dzieci będą się spotykać w poniedziałki i środy na nabożeństwie o godz. 17.15. Dorosłych zapraszamy do modlitwy różańcowej w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00 oraz w niedziele po Mszy świętej o godz. 12.00.

10. Przypominamy, że w sobotę 1 października, z naszej parafii wyruszy pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Powierzamy pielgrzymom nasze intencje.

11. W niedzielę 2 października w Białymstoku będzie miał miejsce Podlaski Marsz dla Życia. Rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 14.00 w Archikatedrze. Po Mszy świętej Marsz dla Życia przejdzie ulicami Białegostoku do Bazyliki św. Rocha. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Będzie to okazja do podziękowania Panu Bogu za dar życia.

12. W następną niedzielę procesja eucharystyczna (ostatnia w tym roku) w naszym kościele, odbędzie się po Mszy świętej o godz. 12.00.

13. W niedzielę, w czasie Mszy świętej o godz. 10.30 zostaną poświęcone i rozdane różańce dzieciom pierwszokomunijnym. Zapraszam dzieci i ich rodziców do uczestnictwa we Mszy świętej.

14. Dziękuję strażakom z OSP Mońki za pomoc w pracy na wysokości: usunięciu kurzu i pajęczyn z wyżej położonych gzymsów w kościele.

15. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na potrzeby remontowe parafii. Za tydzień ofiary do puszek będą przeznaczone na Caritas naszej Archidiecezji.

16. Zapraszamy do włączenia się w akcję „Torba Samarytanka”. Zbieramy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, aby pomóc osobom potrzebującym. Wypełnione „Torby Samarytanki” można odnieść do punktu Caritas lub do kancelarii parafialnej. Puste torby znajdziemy na stolikach przy wyjściu z kościoła.

17. Nasi klerycy kończą swoje wakacje. Od poniedziałku rozpoczną kolejny rok akademicki w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym. Dziękujemy im za wakacyjną pomoc w kościele i prosimy dla nich o wytrwałość i sumienność w przygotowaniach do kapłaństwa.

18. Niech moc Jezusa Chrystusa, wypełnia nas wszystkich pokojem i miłością. Życzę Wam, moi drodzy, spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.