1. Dzisiaj przypada 44 rocznica wyboru papieża Jana Pawła II. Obchodzimy Dzień Papieski. Po każdej Mszy świętej zbieramy do puszek ofiary na stypendialny fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po każdej Mszy świętej można podejść do ołtarza Jezusa Miłosiernego i pomodlić się przez chwilę przy relikwiach Świętego.

2. W następną niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny w Kościele. Taca będzie przeznaczona na potrzeby misji.

3. W poniedziałek, 17 października, wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

4. We wtorek, 18 października, obchodzimy święto św. Łukasza, Ewangelisty. Modlimy się w intencji pracowników Służby Zdrowia: lekarzy, pielęgniarek i pracowników naszego Szpitala i wszystkich Ośrodków Zdrowia. Prosimy dobrego Boga, aby wspierał cały personel medyczny w służbie dbania o nasze zdrowie.

5. W środę, 19 października, przypada wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika. Przypominam, że w ubiegłym roku otrzymaliśmy relikwie bł. Jerzego. Pamiętajmy o ofierze z życia tego dobrego kapłana, niezłomnego w walce o takie wartości, jak prawda, wolność i sprawiedliwość.

6. W czwartek, 20 października, wspominamy św. Jana Kantego, kapłana.

7. W sobotę, 22 października, przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

8. W sobotę, 22 października, odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Maryjnych w Gietrzwałdzie i św. Lipce. Pielgrzymi wyruszą z Moniek o godz. 5.00. Zawierzamy Matce Bożej, tych którzy wyruszają i prosimy w intencji naszej Parafii.

9. Dziękuję za płody rolne złożone na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Jak co roku, Seminarium otrzymało kilka ton zboża, ziemniaków i warzyw. W zbiórce wzięli udział rolnicy z 12 miejscowości naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary pieniężne przekazane przy tej okazji. Przypominam, że klerycy modlą się codziennie w intencji swoich ofiarodawców.

10. Dziękuję za ofiary na tacę, zbierane w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 9116 zł. Mam nadzieję, że suma ta wystarczy na jedno tankowanie oleju opałowego. Dziękuję również za ofiary indywidualne przeznaczone na ten cel.

11. Zespół Caritas informuje, że w dniu 12 października wydano 32 paczki żywnościowe dla osób potrzebujących. Część artykułów spożywczych pochodziła z toreb Samarytanek. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję Caritas.

12. Zapraszam do lektury prasy katolickiej. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdziemy październikowy numer miesięcznika naszej Archidiecezji Drogi Miłosierdzia.

13. Zbliża się listopadowy czas modlitwy za zmarłych. Przypominamy o tradycyjnych wypominkach. Pamiętajmy o ofiarowaniu Zaduszkowej modlitwy różańcowej i Mszy świętej za zmarłych z rodziny. Kartki wypominkowe możemy znaleźć na stolikach za ławkami, w głównej nawie kościoła.

14. Przed tygodniem odbyło się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy świętej. Informuję, że w Mszach świętych wzięło udział 1553 osoby, co daje 31% wszystkich wiernych należących do naszej parafii (według naszej wiedzy o parafii sprzed pandemii). Do Komunii świętej przystąpiło 798 osób co daje 52% wszystkich uczestników liturgii. Oczywiście jest to frekwencja jesienna. Dzisiaj z racji na dodatkowe spotkania liczba osób w kościele jest dużo wyższa. Inna jest również frekwencja latem a inna zimą. Dziękuję za Waszą obecność, za rzetelne praktykowanie wiary. Ufam, że obecność na Eucharystii odnawia Was duchowo, umacnia w dobrych postanowieniach i pomaga podejmować mądre decyzje.

15. Niech moc Jezusa Chrystusa, wypełnia nas wszystkich pokojem i miłością. Życzę Wam, moi drodzy, spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.