Ogłoszenia parafialne  Niedziela Palmowa  28 marca 2021 r.

1. Dziś Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przed nami pamiątka Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nie mogę – tak jak co roku – zaprosić wszystkich do uczestnictwa w Triduum Paschalnym      z racji na wymogi sanitarne. Zachęcam w tych dniach do modlitwy w domu              i oglądania transmisji internetowych.


2. W tym roku nie będzie Drogi Krzyżowej ulicami miasta. O godz. 15.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się w kościele.


3. Kończymy dzisiaj naszą Jałmużnę Wielkopostną. Skarbonki Caritas możemy złożyć do kosza, który znajduje się pod ołtarzem głównym. Dziękuję za ofiary do Grobu Pańskiego i ołtarza wystawienia. W salce, przy głównym wejściu do kościoła można jeszcze nabyć świece Caritas – paschałki. Młodzież oazowa naszej parafii przygotowała owsiany stroik na stół wielkanocny. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych naszej młodzieży.


4. W Wielki Poniedziałek odwiedzamy chorych od godz. 9.00. Dzisiaj można jeszcze zgłaszać chorych, potrzebujących przedświątecznej spowiedzi i Komunii świętej. W poniedziałek, po Mszy świętej wieczornej, zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej.


5. W Wielki Czwartek, o godz. 9.00, kapłani naszej Archidiecezji uczestniczą we Mszy Krzyżma. Ksiądz Biskup święci oleje do sprawowania sakramentów. Jest to dzień patronalny Liturgicznej Służby Ołtarza. Pamiętajmy w modlitwie o osobach starszych i młodszych posługujących przy ołtarzu. Nabożeństwo wieczorne odprawimy o godz. 18.00. Jest to pamiątka Ostatniej Wieczerzy – ustanowienia Eucharystii i dzień kapłański. Módlmy się za kapłanów pracujących w naszej parafii, dzisiaj i przed laty oraz za tych, którzy odeszli do Pana. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek będzie trwała do godz. 23.00. Od godz. 21.00 adorację prowadzi wspólnota Nazaret a o 22.00 młodzież oazowa.


6. W Wielki Piątek nie sprawujemy Mszy świętej. Jest to dzień postu ścisłego. Nabożeństwo Męki Pańskiej odprawimy o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu tego dnia będzie trwała od godz. 8.00 do godz. 23.00. Od godz. 21.00 adorację prowadzi grupa Lektorów a od 22.00 młodzież oazowa.


7. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 9.00 młodzież oazowa zaprasza na Ciemną Jutrznię.


8. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę odprawimy Nowennę pół godziny przed nabożeństwami. A od niedzieli zapraszam na modlitwę do kościoła codziennie o godz. 15.00.


9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Komunii świętej możemy udzielić tylko w czasie nabożeństwa wieczornego lub osobom chorym w czasie odwiedzin w domu.        W sobotę zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 8.00.


10. W Wielką Sobotę poświęcimy pokarmy. Od godz. 9.00 w miejscowościach Dziękonie, Rusaki, Konopczyn, Magnusze, Dzieżki, Zblutowo, Oliszki, Sobieski. Od godz. 10.00 w miejscowościach Świerzbienie, Łupichy, Koleśniki, Hornostaje, Kołodzieź, Znoski, Kuczyn, Moniuszeczki. Z racji na wymogi sanitarne proszę, aby w miejscu poświęcenia pokarmów nie było więcej niż pięć osób. Od godz. 10.00 do godz. 16.00 święcimy pokarmy w kościele. Będziemy to czynili co          kilka minut, tak aby w kościele nie zgromadziła się większa liczba osób. Od godz. 12.00 do godz. 15.00 będzie można skorzystać ze spowiedzi. Tego dnia zalecamy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych do nabożeństwa wieczornego.


11. Nabożeństwo Wigilii Paschalnej odprawimy o godz. 20.00. Należy zabrać ze sobą świece. Adoracja po nabożeństwie będzie trwała aż do rezurekcji. O godz. 23.00 adorację prowadzi Gloriosa Trinita, od północy do godz. 3.00 czuwa młodzież oazowa a o godz. 5.00 rano modlą się Koła Różańcowe.


12. Msza rezurekcyjna o godz. 6.00 w niedzielę. Z racji na przewidywalną większą liczbę uczestników tego nabożeństwa, odprawimy je na zewnątrz kościoła. Wprowadzamy również dwa dodatkowe nabożeństwa o godz. 8.00 (dla osób które chciałyby zrezygnować z uczestnictwa we Mszy rezurekcyjnej)                    i o godz. 15.00 ( z Nowenną do Miłosierdzia Bożego). Odprawimy także Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W czasie procesji rezurekcyjnej, która wyruszy wokół kościoła weźmie udział tylko Służba Liturgiczna. Wszyscy wierni, zgromadzeni wokół kościoła, będą towarzyszyli procesji swoim śpiewem bez podążania za procesją. Pamiętajmy o zachowaniu półtorej metra odstępu                  i nałożeniu maseczek w czasie liturgii. Dodatkowe Msze święte o godz. 8.00            i 15.00 zostaną również odprawione w Poniedziałek Wielkanocny i Niedzielę Miłosierdzia Bożego.


13. Chrystus Zmartwychwstał. Niech Jego moc wypełnia nas pokojem, dodaje sił duchowych i fizycznych, niech przywraca nadzieję na lepsze jutro. Życzę wam, moi drodzy, błogosławionych Świąt Wielkanocnych.