1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną w Kościele. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki pracujących w krajach misyjnych. Pamiętajmy o misjonarzach z naszej Archidiecezji służących ludziom na Kubie, w Kazachstanie, Papui - Nowej Gwinei i Tanzanii. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Misje.

2. W piątek, 28 października, obchodzimy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Pamiętajmy w modlitwie o emerytowanym proboszczu naszej parafii, księdzu kanoniku Tadeuszu Horoszu, który tego dnia obchodzi dzień swoich Imienin.

3. Już dzisiaj informuję, że 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, odprawimy Msze Święte w porządku niedzielnym. Procesje na Cmentarze: parafialny i miejski odbędą się po Mszy świętej o godz. 12.00. Poświęcenie pomników odbędzie się po zakończeniu procesji.

4. We środę, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze święte zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu procesja na cmentarz odbędzie się po Mszy świętej o godz. 9.00.

5. Msza święta składkowa za wszystkich wiernych zmarłych zostanie odprawiona we wtorek, 2 listopada, o godz. 9.00. Trudno pamiętać o wszystkich zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy i tak naprawdę nie wiemy, kto potrzebuje jej najbardziej. Dlatego we Mszy świętej składkowej chcemy polecać tych najbardziej potrzebujących w drodze do nieba.

6. Tradycyjne wypominki zostaną odprawione w dniach 2,3,4,5,7,8 listopada o godz. 17.15. Po różańcu za zmarłych zostanie odprawiona Msza święta o godz. 18.00 w intencjach złożonych na kartkach wypominkowych. W dniu dzisiejszym przyjmujemy wypominki po każdej Mszy świętej przy stolikach za ławkami w głównej nawie kościoła.

7. Dziękuję za ofiary złożone na stypendialny fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 1386 zł.

8. Już niebawem w Białostockiej Katedrze rozpocznie się Nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, patronki naszej Archidiecezji. Dekanat Moniecki, a w tym i nasza parafia, jesteśmy zaproszeni do wspólnej modlitwy w katedrze w dniu 14 listopada. Zapisy na wyjazd prowadzi pani Łucja Supińska.

9. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium, który odbędzie się w sobotę, 29 października br., o godz. 10:00 w budynku Seminarium przy ul. Warszawskiej 46. W programie: konferencja duchowa, Eucharystia, modlitwa różańcowa. Dzień skupienia zakończy wspólny posiłek.

10. Przypominam, że za tydzień, z soboty na niedzielę, nastąpi zmiana czasu. Śpimy o godzinę dłużej.

11. Niech moc Jezusa Chrystusa, wypełnia nas wszystkich pokojem i miłością. Życzę Wam, moi drodzy, spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.