1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Ofiary po puszek będą przeznaczone na Kościół na Ukrainie.

2. W następną niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

3. W poniedziałek, 14 listopada o godz. 18.00, Dekanat Moniecki uczestniczy w Nowennie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. W tym roku nasza parafia aktywnie uczestniczy w katedralnej liturgii. Śpiewy prowadzi nasza schola. Jesteśmy również odpowiedzialni za czytania, psalm, modlitwę wiernych i procesję z darami. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się przygotowania tej liturgii.

4. W środę, 16 listopada, obchodzimy uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, głównej Patronki Archidiecezji. Msze święte tego dnia odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

5. W czwartek, 17 listopada, wspominamy św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę.

6. W piątek, 18 listopada, przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

7. Od piątku do niedzieli, w Hodyszewie, swoje trzydniowe rekolekcje będzie przeżywać młodzież oazowa naszej parafii. Dziękujemy ks. Karolowi za zaangażowanie w pracy z dziećmi i młodzieżą a rodzicom za współpracę w przygotowaniu wyjazdu.

8. Kolejne spotkanie związane z organizacją Orszaku Trzech Króli odbędzie się we wtorek, 15 listopada o godz. 20.00 na plebanii parafii św. Brata Alberta w Mońkach. Jeszcze raz zachęcamy wszystkich chętnych z obu monieckich parafii, aby podzielili się swoim talentem organizacyjnym, technicznym, zajęli się przygotowaniem strojów, a także grą aktorską i śpiewem. Mile widziane będą nowe osoby, które nie brały jeszcze udziału w przygotowaniu Orszaków w poprzednich latach oraz sponsorzy, którzy chcieliby nas wspomóc, uczestnicząc w kosztach całego przedsięwzięcia.

9. Dziękuję serdecznie dzieciom z parafialnej scholi Gloria oraz uczniom klasy IVB z SP nr 1 za piękny Koncert dla Niepodległej. Naprawdę warto było go zobaczyć.

10. W następną niedzielę, po Mszy świętej o godz. 10.30, zapraszamy rodziców i dzieci z klas III na spotkanie przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej.

11. W następną niedzielę, o godz. 14.00 na swoją Mszę świętą zaprasza wspólnota Wiara i Światło. Tego samego dnia po Mszy świętej o godz. 18.00 możemy spotkać się na modlitwie z Męską Grupą Różańcową Nazaret.

12. Jest dostępny listopadowy numer miesięcznika naszej Archidiecezji Drogi Miłosierdzia. Zachęcam do lektury.

13. Honorowych Dawców Krwi zapraszamy do Monieckiego Ośrodka Kultury, dzisiaj w godzinach 9.00 – 13.30.

14. Niech moc Jezusa Chrystusa, wypełnia nas wszystkich pokojem i miłością. Życzę Wam, moi drodzy, spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.