1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Chrystusa Króla. Kończymy rok liturgiczny. Jezusowi Chrystusowi, Panu i Zbawicielowi powierzamy nasze życie i naszą nadzieję na życie w niebieskim Królestwie.

2. Za tydzień rozpocznie się Adwent. Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w roratach. Msze roratnie będą odprawiane w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00 oraz w środy i soboty o godz. 6.30.

3. Od następnego tygodnia, przy wyjściu z kościoła, będziemy mogli nabywać opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na prace wykończeniowe prowadzone przy budynku sanitarnym.

4. Od następnego tygodnia, możemy nabywać Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt dużej świecy to 25 zł, małej 15 zł. Przy okazji można również nabyć adwentowy kalendarz Caritas dla dzieci z „czekoladowym dodatkiem motywacyjnym”. Koszt – 10 zł.

5. W poniedziałek, 21 listopada, obchodzimy wspomnienie Ofiarowania NMP.

6. We wtorek, 22 listopada, wspominamy św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę chórów i muzyki kościelnej. Dobremu Bogu polecajmy w modlitwie chór parafialny, obie schole: młodzieżową i dziecięcą oraz pana organistę.

7. W czwartek, 24 listopada, przypada wspomnienie męczenników, św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

8. Ks. Karol informuje: W czwartek, 24 listopada, po wieczornej Mszy świętej odbędzie się spotkanie ministrantów szkół podstawowych i średnich. Obecność obowiązkowa. Przynosimy na spotkanie sutanki ministranckie. Jednym z punktów spotkania będzie dopasowanie na nowo do konkretnych osób ministranckich strojów liturgicznych.

9. Zachęcamy dzieci do wykonywania ozdobnych lampionów roratnich. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci zaprezentują zgromadzonym w kościele swoje lampiony, a następnie zostaną one poświęcone. Wszystkie dzieci otrzymają plansze roratnie, będące jednocześnie terminarzem tegorocznych rorat z udziałem najmłodszych. Zapraszamy w czwartek o godz. 18.00 na Mszę świętą roratnią z udziałem scholi dziecięcej Gloria i homilią do dzieci oraz w sobotę o godz. 6.30 z udziałem scholi oazowej i homilią.

10. Trwają spotkania organizacyjne, przygotowujące nas do Orszaku Trzech Króli. Kolejne spotkanie odbędzie się we wtorek, 22 listopada o godz. 20.00 na plebanii parafii św. Brata Alberta w Mońkach. Jeszcze można zgłosić się do współpracy. Mile widziane będą nowe osoby i sponsorzy, którzy chcieliby nas wspomóc, uczestnicząc w kosztach całego przedsięwzięcia. Chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób włączyło się w nasze przygotowania. Tym, którzy już pracują, serdecznie dziękujemy.

11. W sobotę i niedzielę, 26 i 27 listopada, w Monieckiej Mediatece, odbędzie się Kurs Emaus. Zapraszamy wszystkich, którzy uczestniczyli w tym lub w ubiegłym roku w Kursie Nowe Życie. Zgłoszenia przyjmuje ks. Paweł. Jest to dobra okazja, aby poznać i nauczyć się życia ze Słowem Bożym.

12. W Adwencie planujemy cykl katechez o Sakramencie Pokuty. Zapraszamy w każdy poniedziałek, od 28 listopada do 19 grudnia, po Mszy świętej wieczornej do naszego kościoła parafialnego.

13. Caritas naszej parafii informuje, że w dniach 2-3 grudnia zostanie przeprowadzona zbiórka żywności w sklepach Biedronka. Udział w niej wezmą harcerze i wolontariusze. W Adwencie, w kościele ustawimy również kosze na żywność. Chcemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych i prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o życzliwe wsparcie.

14. W kościele pojawiła się wystawa misyjna. Jest to relacja fotograficzna i opisowa z Misyjnego Synodu Dzieci, który odbył się w tym roku w Warszawie i w którym uczestniczyły również dzieci z naszej Archidiecezji. Zapraszam do oglądania.

15. Niech moc Jezusa Chrystusa, wypełnia nas wszystkich pokojem i miłością. Życzę Wam, moi drodzy, spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.