1. Rozpoczynamy Adwent. Wierzę, że będzie to dobry czas na osobiste spotkanie z Jezusem, które przygotuje nas do duchowego przeżywania Misterium Bożego Narodzenia.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach. Msze roratnie będą odprawiane w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00 oraz w środy i soboty o godz. 6.30.

3. Dzieciom przypominamy o ozdobnych lampionach roratnich. Dzisiaj w czasie Mszy świętej o godz. 10.30 najmłodsi zaprezentują zgromadzonym w kościele swoje lampiony, a następnie zostaną one poświęcone. Wszystkie dzieci otrzymają plansze roratnie, będące jednocześnie terminarzem tegorocznych rorat z udziałem najmłodszych. Zapraszamy w czwartek o godz. 18.00 na Mszę świętą roratnią z udziałem scholi dziecięcej Gloria i homilią do dzieci oraz w sobotę o godz. 6.30 z udziałem scholi oazowej i homilią dla najmłodszych.

4. Od dzisiaj rozpoczynamy rozprowadzanie opłatków wigilijnych. Po każdej Mszy świętej można je nabywać w salce przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu również i w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że opłatki, które otrzymujemy w kościele, są poświęcone.

5. Możemy również zaopatrzyć się w Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt dużej świecy to 25 zł, małej 15 zł. Przy okazji można także nabyć adwentowy kalendarz Caritas dla dzieci z „czekoladowym dodatkiem motywacyjnym”. Koszt – 10 zł.

6. Przypominam o rekolekcjach adwentowych. Odbędą się one w naszej parafii w dniach 16, 17 i 18 grudnia. Zachęcam do zarezerwowania tego czasu na spotkania rekolekcyjne.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

8. W nowym roku liturgicznym dokonamy kilku zmian w pierwszych dniach każdego miesiąca. W pierwszą sobotę Nabożeństwo Fatimskie zostanie przeniesione na godz. 17.00. W pierwszą niedzielę Adoracje Eucharystyczne będą odbywać się tylko po Mszy świętej o godz. 7.00 i po Mszy świętej o godz. 12.00. Adoracja poranna będzie trwała do godz. 9.00. Przypominam, że w każdy czwartek możemy uczestniczyć w Adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 17.00 – 18.00. W tym czasie można przystąpić również do spowiedzi.

9. W środę, 30 listopada, obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja, Apostoła.

10. W sobotę, 3 grudnia, przypada wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana i doktora Kościoła.

11. Za tydzień, w niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel będą zbierane ofiary do puszek. Dziękuję za ofiary złożone przed dwoma tygodniami na Kościół prześladowany. Zebrano 1146 zł.

12. Próby poszczególnych scen do Orszaku Trzech Króli odbywać się będą w Miejskim Ośrodku Kultury. Pierwsza w środę 30 listopada o godz. 19.30.

13. W poniedziałek, 28 listopada po mszy o 18.00, rozpoczniemy w naszej parafii cykl katechez o spowiedzi "Uzdrawiające spotkanie". Katechezy będą się odbywały w każdy poniedziałek Adwentu. To okazja, by w tym czasie głębiej przygotować się i przeżyć adwentowe spotkanie z Bogiem w spowiedzi. Po katechezie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i Adoracja w ciszy oraz możliwość przystąpienia do spowiedzi, do godz. 20.00.

14. W sobotę, 3 grudnia, zapraszamy na adwentowe spotkanie mężczyzn. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17.00, następnie Eucharystia, katecheza połączona ze świadectwem o roli mężczyzny w rodzinnym przeżywaniu adwentu i świąt, a na zakończenie spotkanie przy herbacie w sali u państwa Radomskich.

15. Caritas naszej parafii przypomina, że w dniach 2-3 grudnia zostanie przeprowadzona zbiórka żywności w sklepach Biedronka. Udział w niej wezmą harcerze i wolontariusze. W kościele pojawią się kosze na żywność. Chcemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych i prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o życzliwe wsparcie.

16. Niech moc Jezusa Chrystusa, wypełnia nas wszystkich pokojem i miłością. Życzę Wam, moi drodzy, spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.