1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu – Dzień Modlitw i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary po puszek będą przeznaczone na ten cel. Rolnicy naszej parafii dziękują za tegoroczne zbiory i błogosławieństwo Boże w codziennej pracy.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach. Msze roratnie będą odprawiane w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00 oraz w środy i soboty o godz. 6.30.

3. Po każdej Mszy świętej, w salce przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki. W tygodniu można to uczynić również w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że opłatki, które otrzymujemy w kościele, są poświęcone. Zadbajmy o sąsiadów, którzy są chorzy i rzadko wychodzą z domu.

4. Możemy również zaopatrzyć się w Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt dużej świecy to 25 zł, małej 15 zł. Przy okazji można także nabyć adwentowy kalendarz Caritas dla dzieci z „czekoladowym dodatkiem motywacyjnym”. Koszt – 10 zł.

5. Zapraszam do uczestnictwa w akcji naszej Caritas, która przygotowuje paczki świąteczne tym, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy. Żywność (mąkę, cukier, olej, konserwy oraz inne potrzebne produkty) można składać do koszy ustawionych przy ołtarzach bocznych. Dziękuję za żywność, która została złożona do koszy w tym tygodniu.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest już nowy, grudniowy numer naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia.

7. We wtorek, 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja, biskupa, znanego nam z dzieł miłosierdzia. O godz. 18.00 zapraszamy do kościoła najmłodszych parafian. Po zakończeniu Mszy świętej odwiedzi nas św. Mikołaj z prezentami.

8. W środę, 7 grudnia, przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

9. W czwartek, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to dzień Świętości Życia. Prośmy o poszanowanie życia w naszej Ojczyźnie oraz za wszystkich, którzy trwają w Duchowej Adopcji dziecka poczętego. O godz. 12.00 zapraszamy do naszego kościoła na Godzinę Łaski. Msze święte tego dnia zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

10. W następną niedzielę modlimy się za matki oczekujące potomstwa. Po zakończeniu każdej Mszy świętej udzielimy tym matkom specjalnego błogosławieństwa.

11. Próby poszczególnych scen do Orszaku Trzech Króli będą odbywać się w Miejskim Ośrodku Kultury. Najbliższe w poniedziałek i środę, 5 i 7 grudnia, o godz. 19.30.

12. W poniedziałki zapraszamy na katechezę o Sakramencie Pokuty w ramach cyklu katechez  „Uzdrawiające spotkanie". Po katechezie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Można skorzystać z adoracji w ciszy i przystąpić do spowiedzi.

13. W następną niedzielę, po Mszy świętej o godz. 10.30, zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

14. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych w okresie Adwentu. Niech Chrystus uświęca nas w Adwentowej drodze do Jezusowego Żłóbka i pozwoli przygotować się duchowo na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.