1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu – Gaudete, niedzielę radości z oczekiwanego przez nas przyjścia na świat Jezusa Chrystusa i odkupienia człowieka. Używamy szat koloru różowego. Modlimy się o wiarę i miłość w naszych rodzinach. Po zakończeniu Mszy świętej błogosławimy matki oczekujące potomstwa.

2. W dalszym ciągu zachęcamy do uczestnictwa w roratach. Msze roratnie są odprawiane w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00 oraz w środy i soboty o godz. 6.30.

3. Po każdej Mszy świętej, w salce przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki. W tygodniu można to uczynić również w kancelarii parafialnej.

4. W salce, przy wyjściu z kościoła, możemy zaopatrzyć się w Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

5. Zapraszam do uczestnictwa w akcji naszej Caritas, która przygotowuje paczki świąteczne tym, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy. Żywność można składać do koszy ustawionych przy ołtarzach bocznych. Dziękuję za żywność, która została złożona do koszy w tym tygodniu.

6. W ubiegłą niedzielę zebrano 978 zł na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest już nowy, grudniowy numer naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia.

8. We wtorek, 13 grudnia, wspominamy św. Łucję, dziewicę i męczennicę.

9. W środę, 14 grudnia, obchodzimy wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

10. W czwartek, 15 grudnia o godz. 19.00, zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej.

11. W czwartek, na adwentowe czuwanie zaprasza nas schola dziecięca i ministranci. O godz. 18.00 Roraty, a po nich katecheza liturgiczna: „Adwent – podwójne oczekiwanie” oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

12. W piątek rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ojciec franciszkanin. W piątek zapraszamy na Msze święte i nauki rekolekcyjne o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00, w sobotę o godz. 6.30, 9.00, 16.00 i 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Ofiary w piątek i sobotę będą przeznaczone na przygotowanie rekolekcji, a taca niedzielna będzie naszym podziękowaniem ojcu rekolekcjoniście.

13. W sobotę, 17 grudnia o godz. 19.30, w monieckiej Mediatece zostanie wyświetlony film „Józef i Maryja”. Wejściówki na film są dostępne w zakrystii i samej Mediatece. Zapraszamy.

14. W niedzielę, 18 grudnia o godz. 15.00, do monieckiej Mediateki zapraszają nas uczniowie SP 1 na jasełka pt. „Ziarenko czułości”.

15. W następną niedzielę na Mszę świętą o godz. 14.00 zaprasza wspólnota Wiara i Światło. Męska Grupa Różańcowa Nazaret zaprasza do wspólnej modlitwy po Mszy świętej o godz. 18.00.

16. W niedzielę, 18 grudnia, młodzież oazowa naszej parafii przeprowadzi tradycyjny kiermasz pierników. Zachęcam do nabywania wypieków. W ten sposób możemy wesprzeć fundusz dziecięco – młodzieżowy przeznaczony między innymi na dofinansowanie rekolekcji oazowych i innych inicjatyw duszpasterskich, których adresatami są dzieci i młodzież naszej Parafii.

17. W dniu dzisiejszym, w godzinach 9.00 – 13.30,  zapraszamy wszystkich Honorowych Dawców Krwi do Monieckiego Ośrodka Kultury.

18. Już teraz informujemy, że odwiedziny chorych w naszej Parafii odbędą się w czwartek, 22 grudnia, zarówno w godzinach przedpołudniowych, jak i popołudniowych. Zapisy osób potrzebujących przedświątecznej spowiedzi i Komunii świętej prowadzimy zarówno w zakrystii, jak i w kancelarii parafialnej.

19. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych w okresie Adwentu. Niech Chrystus uświęca nas w Adwentowej drodze do Jezusowego Żłóbka i pozwoli przygotować się duchowo na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.