1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu – ostatni dzień naszych rekolekcji adwentowych. Dziękujemy ojcu Tomaszowi Skibińskiemu za słowo Boże i modlitwę w naszej wspólnocie parafialnej. Wam, moi drodzy, dziękuję za obecność: piątkową, sobotnią i tą dzisiejszą oraz za ofiary, które złożyliście na tacę, na potrzeby Ojca Rekolekcjonisty. Jest to nasze podziękowanie za przeżyte rekolekcje.

2. Dziękuję kapłanom z Goniądza, Trzciannego, Downar, Kulesz oraz naszym sąsiadom z parafii p.w. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, którzy nas wsparli w piątek i sobotę sprawując Sakrament Pokuty.

3. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. W czwartek i piątek spowiadamy od godz. 17.00 i w czasie Mszy świętej wieczornej. Zachęcam do wcześniejszego skorzystania z Sakramentu Pokuty. Nie spowiadamy w czasie Pasterki i w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

4. Po każdej Mszy świętej, w salce przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki. W tygodniu można to uczynić również w kancelarii parafialnej.

5. W salce, przy wyjściu z kościoła, możemy zaopatrzyć się w Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

6. Do środy można jeszcze uczestniczyć w akcji naszej Caritas, która przygotowuje paczki świąteczne potrzebującym. Żywność można składać do koszy ustawionych przy ołtarzach bocznych. Dziękuję za żywność, która została złożona do koszy w tym tygodniu.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można nabyć grudniowy numer naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia.

8. W czwartek, 22 grudnia o godz. 19.00, zapraszam na spotkanie Zespołu Duszpasterskiego.

9. W tym roku odprawimy dwie Msze święte w Noc Bożego Narodzenia. Pierwszą o godz. 22.00 i drugą o północy. O godz. 21.30 na wspólne śpiewanie kolęd zaprasza chór parafialny Ad Matrem Suam wraz ze scholą dziecięcą Gloria. O godz. 23.30 w klimat modlitwy Bożonarodzeniowej wprowadzi nas schola oazowa. Taca z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

10. W pierwszy i drugi dzień świąt odprawimy Msze święte w porządku niedzielnym z tą różnicą, że w dniu 25 grudnia nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia taca będzie przeznaczona na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.

11. Zachęcam do religijnego świętowania wieczerzy wigilijnej. Niech połączy nas modlitwa rodzinna, czytanie Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd. Proszę o zachowanie postnego charakteru tego dnia oraz o powstrzymanie się od pokarmów mięsnych w Wigilię.

12. Tradycyjna wizyta duszpasterska rozpocznie się w naszej parafii 2 stycznia 2023 roku. Szczegółowe informacje dotyczące kolędy będą dostępne po świętach na stronie internetowej parafii.

13. Informujemy, że po świętach będzie już można zapisywać intencje mszalne na rok 2024.

14. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym, młodzież oazowa naszej parafii przeprowadzi tradycyjny kiermasz pierników. Zachęcam do nabywania wypieków.

15. Przypominamy również o tym, że w czwartek, 22 grudnia, odwiedzimy osoby chore. Zapisy osób potrzebujących przedświątecznej spowiedzi i Komunii świętej prowadzimy zarówno w zakrystii, jak i w kancelarii parafialnej.

16. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości Bożych łask. Niech Chrystus uświęca nas w Adwentowej drodze do Jezusowego Żłóbka i pozwoli dobrze przygotować się na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.