W czwartkowy wieczór odbyły się ostatnie w tym roku Roraty dedykowane dzieciom i młodzieży. W czwartkowe wieczory i sobotnie poranki adwentu gromadziliśmy się na Mszy Świętej o Matce Bożej, przygotowując się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Podczas liturgii roratnich odbywała się procesja z lampionami. Dialogowana homilia była skierowana do najmłodszych. We czwartki posługiwała muzycznie schola dziecięca, natomiast w soboty schola młodzieżowa. Podczas każdych rorat najmłodsi otrzymywali kolejne wizerunki do wklejenia na naszą parafialną planszę roratnią. Tym razem upominkiem, podziękowaniem za udział w nabożeństwach nie były słodycze czy aniołki, lecz dar modlitwy. Najpierw wszyscy zgromadzeni w świątyni powierzali Matce Bożej dzieci naszej parafii. Następnie dzieci modliły się za starszych naszą dziecięcą modlitwą do Matki Bożej Monieckiej. Dziękujemy rodzicom i opiekunom za umożliwienie najmłodszym udziału w roratach.