1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy Bogu za łaskę świętowania rodzinnego, spotkania przy wigilijnym stole, każdy dar nowego życia i każdą nową decyzję, która ubogaciła nasze życie duchowe. Możemy przedłużyć nasze świętowanie o osiem dni Oktawy Bożego Narodzenia. Zachęcam do codziennego uczestniczenia we Mszach świętych w tym czasie.

2. W poniedziałek, 26 grudnia, przypada święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę. Taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. We wtorek, 27 grudnia, obchodzimy święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W czasie Mszy świętych o godz. 7.00 i 18.00 poświęcimy przyniesione wino. Tego dnia modlimy się o zdrowie i o to, aby dobry i łaskawy Bóg strzegł nas od wszelkiej trucizny, i dosłownie i w wymiarze duchowym.

4. W środę, 28 grudnia, przypada święto św. Młodzianków, męczenników. W czasie Mszy świętej o godz. 18.00 pobłogosławimy małe dzieci. Tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach nienarodzonych i o tych, które odeszły do wieczności w pierwszych latach swojego życia.

5. W piątek, 30 grudnia, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte tego dnia odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zazwyczaj dzień poświęcony Świętej Rodzinie przypada w niedzielę. W tym roku, z racji na to, że w niedziele obchodzimy najpierw Narodziny Pańskie, a za tydzień uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, świętowanie wypadło w dzień powszedni. Mimo to serdecznie zapraszam. Będzie to wyjątkowa okazja, aby pomodlić się za swoją rodzinę.

6. W sobotę, 31 grudnia, o godz. 18.00, zapraszam na Mszę świętą dziękczynną na zakończenie roku kalendarzowego. Podziękujemy za wszystkie łaski otrzymane w tym roku.

7. W pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego: 1 stycznia, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tego dnia będziemy modlili się o pokój na świecie.

8. W następną niedzielę przedstawię sprawozdanie finansowe za rok 2022.

9. Dziękuję wszystkim, którzy ubogacają świąteczną liturgię swoją posługą: kapłanom i siostrom zakonnym, Służbie Liturgicznej Ołtarza: młodszej i starszej asyście, alumnom, lektorom, panu organiście, siostrze zakrystiance, chórowi, scholom: dziecięcej i młodzieżowej, młodzieży ozdabiającej żłóbek i choinki, ministrantom seniorom za ustawienie choinek, a także za przygotowanie konstrukcji żłóbka.

10. Harcerzom dziękuję za troskę o Betlejemskie Światełko Pokoju i za trud jego roznoszenia jak największej liczbie osób w naszej parafii.

11. Nadleśnictwu Knyszyn dziękuję serdecznie za piękne choinki do dekoracji kościoła.

12. Serdecznie dziękuję darczyńcom i wszystkim wolontariuszom Caritas, którzy przygotowali paczki dla najuboższych. W tym roku udało się przygotować aż  100 paczek. Wszystko dzięki hojności naszych parafian oraz pomocy z Fundacji Państwa Czarneckich. Przygotowaliśmy również paczki z żywnością, pościelą, środkami czystości i ubraniami dwóm rodzinom z Ukrainy.

13. Tradycyjna wizyta duszpasterska rozpocznie się w naszej parafii 2 stycznia 2023 roku. Szczegółowe informacje dotyczące kolędy są już dostępne na stronie internetowej parafii.

14. Informujemy, że po świętach można zapisywać intencje mszalne na rok 2024.

15. Już dziś zachęcam wszystkich do udziału w Orszaku Trzech Króli. Orszak wyruszy z kościoła MB Częstochowskiej i św. Kazimierza w dniu 6 stycznia po Mszy świętej o godz. 10.30 i przejdzie ulicami: Małynicza, Kościelną, Ełcką, Białostocką, Słowackiego, Tysiąclecia, Aleją Niepodległości i Wojska Polskiego. Orszakowa szopka będzie na nas czekać przy kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego. A przy szopce zagroda ze zwierzętami, ciepła herbata, grochówka i pączki. Zapraszamy.

16. Aktorom przypominamy, że ostatnie próby orszakowe odbędą się 27 grudnia i 4 stycznia o godz. 14.00. Stroje orszakowe dla dzieci będą wydawane w środę, 28 grudnia w godzinach 14.30 – 15.30, w kaplicy św. Kazimierza.

17. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości Bożych łask. Niech Boże Dziecię, które przychodzi na świat, znajdzie dom w waszych rodzinach, a przede wszystkim w waszych sercach.