1. Rozpoczynamy Nowy Rok kalendarzowy. Modlimy się o pokój na świecie. Na początku roku polecamy się Matce Bożej Monieckiej, Patronce naszej parafii.

2. W dniu dzisiejszym kończymy Oktawę Bożego Narodzenia.

3. W poniedziałek, 2 stycznia, wspominamy św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

4. We wtorek, 3 stycznia, obchodzimy wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

5. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Czcimy Trzech Mędrców, którzy przybyli do Betlejem, aby oddać hołd Zbawicielowi świata. Na każdej Mszy świętej poświęcimy kredę i kadziło. Taca tego dnia będzie przeznaczona na Misje. Z racji na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00.

6. Po Mszy świętej o godz. 10.30 wyruszy Orszak Trzech Króli. Już dziś zachęcam wszystkich do udziału. Jest to piękna okazja, aby dać świadectwo wiary. Orszak wyruszy z kościoła MB Częstochowskiej i św. Kazimierza i przejdzie ulicami: Małynicza, Kościelną, Ełcką, Białostocką, Słowackiego, Tysiąclecia, Aleją Niepodległości i Wojska Polskiego. Orszakowa szopka będzie na nas czekać przy kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego. A przy szopce zagroda ze zwierzętami, ciepła herbata, grochówka i pączki. Zapraszamy.

7. Aktorom przypominamy, że ostatnia próba orszakowa odbędzie się 5 stycznia, w czwartek o godz.14.00. Stroje orszakowe dla dzieci będą wydawane dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 10.30 i w czwartek od godz. 17.00 do godz. 18.00, w kaplicy św. Kazimierza. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdziemy bezpłatne gazetki orszakowe o tematyce misyjnej i śpiewniki. Można je zabrać do domu. Za tydzień podsumuję organizację Orszaku i podziękuję sponsorom.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w sobotę o godz. 17.00.

9. W następną niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej za łaskę chrztu, w intencji rodziców i chrzestnych, którzy podjęli się zadania wychowania nas w wierze i opieki duchowej nad nami.

10. W dniu 15 stycznia, o godz. 17.15 i o godz. 19.00, w monieckiej Mediatece odbędzie się spektakl pt. „Tajemnica Spowiedzi” grany przez Białostocką Szkołę Nowej Ewangelizacji. Wstęp wolny. Po wejściówki można zgłosić się do zakrystii i do Mediateki. Zachęcamy do obejrzenia tego spektaklu.

11. Jest już nowy, styczniowy numer miesięcznika naszej Archidiecezji, "Drogi Miłosierdzia". Zachęcamy do lektury.

12. Tradycyjna wizyta duszpasterska rozpoczyna się w naszej parafii już jutro. Informacje dotyczące kolędy są dostępne na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wejściu do kościoła. Wodę święconą można odnaleźć przy ołtarzu Świętej Rodziny.

13. W tym tygodniu kolędujemy:

- w poniedziałek o godz. 9.00 mieszkańców miejscowości Zblutowo i Dzieżki,

(na kolędę wyruszy dwóch księży)

- w poniedziałek o godz. 15.00 mieszkańców bloków z Alei Niepodległości 2A i 6,

(na kolędę wyruszy dwóch księży)

- we wtorek o godz. 9.00 mieszkańców miejscowości Sobieski oraz Koleśniki i Łupichy (na kolędę wyruszy dwóch księży),

- we wtorek o godz. 15.00 mieszkańców bloku z Alei Niepodległości 4,

(na kolędę wyruszy dwóch księży)

- w środę o godz. 9.00 mieszkańców miejscowości Świerzbienie (jeden ksiądz),

- w środę o godz. 15.00 mieszkańców bloków z ul. Tysiąclecia 7 i 9,

(dwóch księży)

- w czwartek o godz. 9.00 mieszkańców miejscowości Moniuszeczki oraz Konopczyn i Rusaki (na kolędę wyruszy dwóch księży),

- w czwartek o godz. 15.00 mieszkańców bloków z ul. Tysiąclecia 11 i 11A,

(na kolędę wyruszy dwóch księży)

- w sobotę o godz. 9.00 mieszkańców nowego bloku przy ul. Białostockiej 83B,

(jeden ksiądz)

- w sobotę o godz. 14.00 mieszkańców ulic Mickiewicza, Strażackiej, Malinowej i Batalionów Chłopskich (jeden z księży rozpocznie kolędę od numerów nieparzystych, drugi od numerów parzystych, a trzeci od końca ulicy Mickiewicza).

14. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości Bożych łask w Nowym Roku. Niech dobry Bóg umacnia Was miłości i obdarza swoim pokojem.