1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Dziękujemy za dar Eucharystii i naszą wspólnotę parafialną. Powierzamy Jezusowi nasze codzienne życie.

2. W poniedziałek, 6 lutego, wspominamy św. Męczenników Pawła Mikę i Towarzyszy.

3. W piątek, 10 lutego, przypada wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

4. W sobotę, 11 lutego, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to zarazem Światowy Dzień Chorego. Msza Święta z Sakramentem Namaszczenia Chorych zostanie odprawiona o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w niej osoby chore i ich opiekunów. Przypominamy, że aby otrzymać Sakrament Namaszczenia Chorych, należy być w stanie łaski uświęcającej.

5. Przypominamy również, że księża odwiedzają osoby chore w każdy pierwszy piątek miesiąca. Wystarczy poinformować księdza dyżurnego w kancelarii bądź w zakrystii o osobie potrzebującej regularnego, comiesięcznego przystępowania do sakramentów świętych.

6. Dziękuję serdecznie młodzieży oazowej i ministrantom seniorom za pomoc w rozebraniu żłóbka i wyniesieniu choinek z kościoła.

7. Bóg zapłać za ofiary zebrane w czasie święta Ofiarowania Pańskiego na zakony klauzurowe. Zebraliśmy 2147 zł.

8. Zachęcamy do czytania naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia. Pojawił się już nowy, lutowy numer czasopisma, a w nim wiele ciekawych artykułów. Czasopismo znajdziemy na stolikach, w głównej nawie kościoła, za ławkami.

9. Dziękujemy za dotychczasowe ofiary na potrzeby parafii: zarówno te, które zostały przekazane w czasie wizyty duszpasterskiej, jak i te, które wpłynęły na konto parafialne.

10. Rozpoczynamy ostatni tydzień wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. W niedzielę za tydzień podamy dokładne informacje dotyczące ilości osób, które odwiedziliśmy oraz ofiar, które zostały złożone na kościół. Osoby, które z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza po kolędzie zgodnie z grafikiem zaplanowanych odwiedzin, zapraszam do zgłaszania się w kancelarii, aby ustalić inny, dogodny termin wizyty duszpasterskiej w domu.

11. W tym tygodniu kolędujemy:

- w poniedziałek od godz. 15.00 mieszkańców z ulic Szkolnej - (numery nieparzyste), Kwiatowa, Ogrodowa (jeden ksiądz) oraz ulicy Szkolnej  (numery parzyste), (drugi ksiądz),

- we wtorek od godz. 15.00 mieszkańców bloków przy ul. Kościelnej 30 i 32 (jeden ksiądz) oraz mieszkańców ulic Łąkowej i Magazynowej (drugi ksiądz),

- w środę od godz. 15.00 mieszkańców z ulic Małynicza i Wyszyńskiego (kolędować będzie dwóch księży),

- w czwartek od godz. 15.00 mieszkańców z ulicy św. Kazimierza i św. Maksymiliana Kolbego oraz od godz. 16.00 mieszkańców z ul. Wiejskiej, Witosa i Rataja (ks. Karol rozpoczyna kolędę później z racji na katechezę szkolną),

-w piątek od godz. 15.00 mieszkańców z ul. Kościelnej i Nowokościelnej (kolęduje dwóch księży, od strony parzystej i nieparzystej ul. Kościelnej),

- w sobotę od godz. 10.00 mieszkańców z ulic Dolnej, Konarskiego, Modrzewskiego, Kołłątaja i Wyspiańskiego (lewa strona od ulicy Kolejowej) - (pierwszy ksiądz), mieszkańców z ul. Modrzewskiego (prawa strona od ulicy Kolejowej) - (drugi ksiądz) i mieszkańców z ulic Kołłątaja, Staszica, ks. Twardowskiego, Miłosza i Prusa (prawa strona od ulicy Kolejowej) - (kolęduje trzeci ksiądz). W sobotę kolęda rozpocznie się godzinę później z racji na Mszę świętą dla chorych, która zostanie odprawiona o godz. 9.00.

12. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości Bożych łask w codziennym życiu. Niech dobry Bóg umacnia Was miłością i obdarza swoim pokojem.