1. Dzisiaj przypada VI niedziela zwykła w ciągu roku.

2. We wtorek, 14 lutego, obchodzimy wspomnienie św. Cyryla - mnicha i Metodego - biskupa, patronów Europy.

3. W czwartek, 16 lutego o godz. 19.00, zapraszam na spotkanie parafialnego Zespołu Duszpasterskiego.

4. W następną niedzielę, po Mszy świętej o godz. 10.30, odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

5. W następną niedzielę, po Mszy świętej o godz. 12.00, zapraszam na spotkanie rodziców młodzieży z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

6. Za tydzień w niedzielę, o godz. 14.00, zostanie odprawiona Msza święta dla wspólnoty Wiara i Światło. Po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Męskiej Grupy Różańcowej Nazaret.

7. Za tydzień w niedzielę zbierzemy do puszek ofiary, aby wspomóc poszkodowanych w czasie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

8. Za dwa tygodnie 26 lutego, po Mszy świętej wieczornej, rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński. Szczegółowe informacje za tydzień.

9. Informuję, że Caritas naszej parafii przygotował kolejnych 30 paczek żywnościowych dla osób potrzebujących z naszej parafii oraz dwie paczki dla rodzin z Ukrainy.

10. Zachęcamy do czytania naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia. W lutowym numerze czasopisma znajdziemy nowy program ramowy naszego Radia „I” na falach 90,9 FM. Zachęcam do słuchania programu porannego o godz. 6.30 i wspólnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Jest również wiele innych ciekawych audycji tematycznych. Czasopismo z programem znajdziemy na stolikach, w głównej nawie kościoła, za ławkami.

11. Pary małżeńskie zamieszkałe na terenie miasta i gminy Mońki, które przeżyły w związku małżeńskim 50 lat i chcą oraz mogą otrzymać medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie prosimy o zgłaszanie się do Urzędu Stanu Cywilnego w Mońkach.

12. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W ramach wizyty odwiedziliśmy 1 608 domów. To są rodziny, które przyjęły wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy 4 689 osób. 205 rodzin nie przyjęło księdza. Z wizyty duszpasterskiej nie skorzystało 516 osób. Było to na ogół związane z wyjazdami, zmianową pracą, chorobą. Niestety przyczyną był również brak więzi z parafią, brak praktyk religijnych, życie niesakramentalne i nałogi. Jest jeszcze grupa osób, które utraciły więź z parafią już dawno temu. Nie przyjmują wizyty kolędowej od lat i nie mają kartoteki w kancelarii parafialnej. Nie jest to duża grupa, aczkolwiek niestety powiększa się z każdym rokiem. Mam nadzieję, że świadomość przynależności do parafii, potrzeba błogosławieństwa Bożego w domu, w życiu codziennym i w pracy oraz pragnienie rozmowy z duszpasterzami będzie wzrastała. Wizyta kolędowa to zawsze dobry czas na wspólną modlitwę, rozmowę duszpasterską oraz zasięgnięcie informacji o tym, co dzieje się w parafii. Obecnie nasza parafii liczy 5 205 osób. Informuję, że w czasie wizyty kolędowej zebraliśmy 205 330,20 zł na kościół. Pokryjemy nasze zadłużenie, powstałe w wyniku budowy budynku sanitarnego, opłacimy inwentaryzację cmentarza i zostanie nam jeszcze fundusz na mniejszą inwestycję. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, ofiary, życzliwe słowa, troskę o potrzeby parafii i o księży w niej pracujących, posiłki, poczęstunki, kawy i herbaty. Kierowcom dziękuję za cierpliwość i czas poświęcony na podwożenie księży. Dziękuję za oczekiwanie na księdza przed domem i odprowadzanie do sąsiadów. Przy tej okazji informuję, że w roku 2022 zostało ochrzczonych 54 dzieci, do Pierwszej Komunii przystąpiło 63 dzieci, Sakrament Małżeństwa przyjęło 21 par. Do domu Ojca Niebieskiego odprowadziliśmy 87 zmarłych.

13. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć Marek Wilamowski, kawaler, zamieszkały w Sobieskach, z parafii tutejszej i Ewa Bratkowska, panna, zamieszkała w Kramkówce Dużej, z parafii Matki Bożej Anielskiej w Downarach. Zapowiedź pierwsza.

14. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości Bożych łask w ciągu tygodnia. Niech dobry Bóg umacnia Waszą wiarę i dodaje sił w pokonywaniu codziennych trudności.