1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Polecajmy tych wszystkich, którzy nie radzą sobie z problemem alkoholowym i rodziny, a zwłaszcza dzieci, które cierpią z tego powodu. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu modlimy się o ducha pokuty w rodzinach.

2. W Środę Popielcową, 22 lutego, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak również post ilościowy. Posypanie głów popiołem będzie miało miejsce w czasie każdej Mszy Świętej. Zapraszam na nabożeństwa o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

3. W czwartek, 23 lutego o godz. 19.00, zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej. Po Mszy świętej wieczornej, również w czwartek, ks. Karol zaprasza na spotkanie ministrantów wraz z rodzicami. Spotkanie odbędzie się w kościele. Przypominamy o możliwości spowiedzi w każdy czwartek od godziny 17.00.

4. W następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii alumna Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Wygłosi Słowo Boże i poprosi o wsparcie materialne. Jest to dobra okazja do modlitwy w intencji osób przygotowujących się do kapłaństwa.

5. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone do puszek, aby wspomóc poszkodowanych w czasie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. We wtorki o godz. 17.15 odbywać się będzie Droga Krzyżowa dla dzieci, w piątki o godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzi młodzież oazowa,  a w niedzielę o godz. 17.15 na nabożeństwo zapraszają nas wspólnoty dorosłych z naszej Parafii. Na Gorzkie Żale zapraszamy w środy i soboty po Mszy świętej wieczornej i w niedziele po Mszy świętej o godz. 12.00.

7. W okresie Wielkiego Postu praktykujemy Jałmużnę Wielkopostną. Caritas naszej Archidiecezji przygotował w tym celu specjalne skarbonki. Zazwyczaj w tej akcji biorą udział dzieci ucząc się wrażliwości na potrzeby bliźnich. Zapraszam do udziału także osoby dorosłe. Niech będzie to wspólna akcja dzieci, młodzieży i dorosłych. Niech uczestniczą w niej całe rodziny. Skarbonki znajdziemy na stolikach przy wyjściu z kościoła.

8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się przed V Niedzielą Wielkiego Postu, 24, 25 i 26 marca. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkolnej są zaplanowane na tydzień po V Niedzieli Wielkiego Postu.

9. Już dzisiaj zapraszam na odpust św. Kazimierza. 4 marca, w sobotę, uczcimy naszego Patrona. Msze święte odpustowe będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

10. W niedzielę, 26 lutego, rozpocznie się w naszej Parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą odbywały się w niedzielę, po Mszy świętej wieczornej. Początek każdego spotkania o godz. 19.00. Kurs będzie trwał przez pięć kolejnych niedziel. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

11. W dniu 1 marca rozpoczniemy użytkowanie budynku sanitarnego. Jeszcze raz dziękuję wszystkim ofiarodawcom i wspomagającym w organizacji pracy przy budowie. Dziękuję za materiały budowlane, pracę, ofiary indywidualne i te składane w czasie specjalnych zbiórek w kościele. Mam nadzieję, że użytkując budynek, będziemy w stanie o niego zadbać. Serdecznie proszę o korzystanie z instalacji sanitarnych z wyczuciem i delikatnością. Światła nie trzeba zapalać ani gasić. Ruch w pomieszczeniu spowoduje, że światło zapali się samo. W razie wątpliwości można zapytać.

12. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego prosi o podanie do wiadomości: 24 lutego 2023 roku o godz. 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się szkolenie dla rolników w sprawie nowych zasad przyznawania dopłat bezpośrednich.

13. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć Marek Wilamowski, kawaler, zamieszkały w Sobieskach, z parafii tutejszej i Ewa Bratkowska, panna, zamieszkała w Kramkówce Dużej, z parafii Matki Bożej Anielskiej w Downarach. Zapowiedź druga.

14. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości Bożych łask w ciągu tygodnia. Niech dobry Bóg umacnia Waszą wiarę i dodaje sił w pokonywaniu codziennych trudności.