1. W I Niedzielę Wielkiego Postu modlimy się o ducha pokuty w rodzinach.

2. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. We wtorki o godz. 17.15 odbywać się będzie Droga Krzyżowa dla dzieci, w piątki o godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzi młodzież oazowa, a w niedzielę o godz. 17.15 na nabożeństwo zapraszają nas wspólnoty dorosłych z naszej Parafii. Na Gorzkie Żale zapraszamy w środy i soboty po Mszy świętej wieczornej i w niedziele po Mszy świętej o godz. 12.00.

3. W okresie Wielkiego Postu praktykujemy Jałmużnę Wielkopostną. Caritas naszej Archidiecezji przygotował w tym celu specjalne skarbonki. Zazwyczaj w tej akcji biorą udział dzieci ucząc się wrażliwości na potrzeby bliźnich. Zapraszam do udziału także osoby dorosłe. Niech będzie to wspólna akcja dzieci, młodzieży i dorosłych. Niech uczestniczą w niej całe rodziny. Skarbonki znajdziemy na stolikach przy wyjściu z kościoła.

4. W czasie Wielkiego Postu, w soboty, w monieckiej Mediatece będą wyświetlane filmy o tematyce religijnej. 4 marca będziemy mogli obejrzeć film: „Chata”, 18 marca film: „Bóg nie umarł” – część pierwszą, 25 marca film: „Bóg nie umarł” – część drugą i 1 kwietnia film „Dobry Łotr”. Serdecznie zapraszamy. Bezpłatne wejściówki na poszczególne filmy są dostępne zarówno w zakrystii, jak i w Mediatece.

5. W poniedziałki Wielkiego Postu po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Biblijną Szkołę Modlitwy. Każdy kolejny poniedziałek to katecheza, krótka modlitwa i możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zaczynamy już jutro.

6. Cieszymy się obecnością w naszej parafii alumna Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie naszego Seminarium. Proszę, pamiętajmy w modlitwie o naszych alumnach.

7. Dzisiaj rozpoczyna się w naszej Parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą odbywały się w niedzielę, po Mszy świętej wieczornej, w sali przyjęć domu państwa Radomskich. Początek każdego spotkania o godz. 19.00. Kurs będzie trwał przez pięć kolejnych niedziel. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

8. W najbliższą środę, 1 marca o godz. 19.30, zapraszamy do Monieckiego Ośrodka Kultury na spotkanie w sprawie Drogi Krzyżowej ulicami Moniek. Droga Krzyżowa odbędzie się w Niedzielę Palmową i będzie zbliżona w swoim charakterze do Misterium Męki Pańskiej. Potrzebujemy chętnych, którzy chcieliby w sposób czynny jako aktorzy przeżyć to nabożeństwo. Z góry dziękuję za zaangażowanie.

9. Dziękuję za ofiary złożone do puszek, aby wspomóc poszkodowanych w czasie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zebraliśmy 3115 zł.

10. W sobotę, 4 marca, zapraszam na odpust św. Kazimierza. Uczcimy naszego Patrona. Msze święte odpustowe będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Homilie wygłosi ks. Mariusz Borys, wikariusz sąsiedniej parafii.

11. Za tydzień, w niedzielę 5 marca, zbierzemy ofiary do puszek na misyjny Fundusz Ad Gentes. Przyszła niedziela będzie dniem modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami.

12. Jest możliwość składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i ołtarza wystawienia. Ofiary można złożyć do skarbony ustawionej z tyłu kościoła, przy krzyżu.

13. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie w sobotę, 4 marca, o godz. 17.00. Tego dnia nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali.

14. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości Bożych łask w ciągu tygodnia. Niech dobry Bóg umacnia Waszą wiarę i dodaje zapału do wypełniania dobrych wielkopostnych postanowień.