1. Dziś Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przed nami Triduum Paschalne – pamiątka Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach.

2. O godz. 15.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami miasta. Rozpoczniemy przy kościele św. Brata Alberta, a następnie przejdziemy ulicami: Wojska Polskiego, Alei Niepodległości, Wyzwolenia, Słowackiego, Białostocką, Ełcką, Kościelną i ks. Małynicza. Droga Krzyżowa zakończy się przy kościele MB Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach.

3. W dniu dzisiejszym składamy przed ołtarzem skarbonki z Jałmużną Wielkopostną. Serdecznie dziękuję wszystkich, którzy włączyli się w akcję naszej Caritas.

4. W salce, przy wyjściu głównym z kościoła, można jeszcze nabyć paschałki wielkanocne. Zachęcamy do lektury kwietniowego numeru Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia. Czasopismo znajdziemy na stolikach za ławkami w głównej nawie kościoła.

5. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ołtarza wystawienia: od KŻR i indywidualne. Dzięki nim będziemy mogli przygotować dekoracje świąteczne. Dobrym parafianom z Kół Różańcowych i grupy wolontariuszy Caritas dziękuję za sprzątanie kościoła. W sprzątaniu uczestniczyło 15 osób.

6. Dziękuję również za żywność składaną do koszy w kościele i wszelkie dary przekazywane bezpośrednio do naszej Caritas. Dzięki tym ofiarom przygotujemy paczki świąteczne dla najuboższych.

7. Młodzież i dzieci z naszego parafialnego Ruchu Światło – Życie przygotowały owsiane stroiki wielkanocne. Zachęcam do ich zakupu. Ofiary będą przeznaczone na wsparcie uczestników wakacyjnych rekolekcji oazowych.

8. Chorych odwiedzimy jutro, w Wielki Poniedziałek. W zakrystii i kancelarii można zapisywać osoby chore, które potrzebują skorzystania ze spowiedzi i Komunii świętej. Chorych będziemy odwiedzać zarówno w godzinach przedpołudniowych, jak i popołudniowych (w zależności od możliwości rodziny, opiekunów bądź samych chorych).

9. W Wielki Poniedziałek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się próba asysty liturgicznej na poszczególne dni Triduum Paschalnego. Jest to informacja dla ministrantów młodszych, starszych oraz dla seniorów.

10. W Wielki Czwartek o godz. 9.00 kapłani uczestniczą we Mszy Krzyżma. Ksiądz Arcybiskup w czasie Eucharystii święci oleje do sprawowania sakramentów. Jest to Święto Liturgicznej Służby Ołtarza.

11. Nabożeństwo wieczorne zostanie odprawione o godz. 18.00. W czasie Mszy świętej odbędzie się obrzęd umycia nóg 12 mężczyznom na wzór tego, co uczynił Jezus w Wieczerniku swoim Apostołom. Pamiętajmy, że jest to dzień kapłański. Módlmy się za kapłanów, zwłaszcza za tych, którzy pracowali w naszej parafii i z niej pochodzą. Módlmy się za ks. Tadeusza Horosza, emerytowanego proboszcza naszej parafii, który z racji na pogarszający się stan zdrowia, podjął decyzję o zamieszkaniu w domu swojej siostry. Ufam, że przy rodzinie będzie mu łatwiej pokonywać codzienne trudności. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek potrwa do godz. 23.00

12. W Wielki Piątek nie sprawujemy Mszy świętej. Jest to dzień postu ścisłego. Nabożeństwo Męki Pańskiej odprawimy o godz. 18.00. Ofiary złożone tego dnia w czasie Adoracji Krzyża będą przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. W piątek adorujemy Pana Jezusa w ołtarzu wystawienia od godz. 10.00 do nabożeństwa wieczornego i po nabożeństwie do godz. 23.00.

13. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 9.00 młodzież oazowa zaprasza na Ciemną Jutrznię. Modlitwa brewiarzowa to dobre rozpoczęcie Adoracji.

14. W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Zapraszam w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę pół godziny przed nabożeństwem. W Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny po Mszy świętej o godz. 9.00, a od wtorku do soboty po Mszy świętej wieczornej.

15. W Wielką Sobotę poświęcimy pokarmy. Od godz. 9.00 w miejscowościach: Magnusze, Dziękonie, Konopczyn i Rusaki oraz Sobieski, Oliszki, Zblutowo i Dzieżki. Od godz. 10.00 w miejscowościach: Świerzbienie, Koleśniki, Łupichy, Hornostaje (wieś), Hornostaje (osada) oraz Kuczyn, Moniuszeczki, Kołodzież i Znoski. Od godz. 10.00 do godz. 16.00, co pół godziny, święcimy pokarmy w kościele.

16. W Wielkim Tygodniu spowiadamy w kościele w poniedziałek, wtorek i środę w czasie Mszy świętej wieczornej oraz w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do godz. 16.00. Nie spowiadamy w czasie nabożeństw Triduum Paschalnego.

17. Sobotnie Nabożeństwo Wigilii Paschalnej odprawimy o godz. 20.00. Na nabożeństwo należy zabrać świece. Adoracja po nabożeństwie będzie trwała aż do rezurekcji.

18. Zapraszam do adoracji w czasie Triduum Paschalnego: w Wielki Czwartek o godz. 21.30 ze wspólnotą Nazaret, w Wielki Piątek o 20.30 ze wspólnotą lektorów i o 21.30 z młodzieżą oazową, w Wielką Sobotę o 23.00 ze wspólnotą Gloriosa Trinita, od północy do 3.00 nad ranem z młodzieżą oazową i o 5.00 rano z Kołami Żywego Różańca.

19. Msza rezurekcyjna o godz. 6.00 rano. Zachęcam do aktywnego udziału w procesji. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, sztandarów i ołtarzyków. Niech nasza procesja będzie piękna. Pozostałe Msze święte pierwszego dnia świąt zostaną odprawione w porządku niedzielnym łącznie z Mszą świętą wieczorną.

20. Życzę Wszystkim obfitości Bożych łask na każdy dzień Wielkiego Tygodnia. Niech Jezus Chrystus uświęca Was swoją mocą. Zapraszam do pobożnego przeżywania liturgii w tym błogosławionym czasie.