1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Modlimy się o Miłosierdzie Boże nad światem niszczonym brakiem miłości i przebaczenia, udręczonym wojnami i konfliktami między narodami. Modlimy się w intencji ludzi dobrej woli niosących pomoc ludziom ubogim i ofiarom wojny w ramach Caritas i innych organizacji charytatywnych. Dzisiejsze ofiary do puszek będą przeznaczone na Caritas naszej Archidiecezji.

2. W następną niedzielę rozpoczniemy Tydzień Biblijny. Będzie to okazja do przypomnienia sobie, jak ważną rolę w codziennym życiu powinno odgrywać Słowo Boże.

3. W dniach 28 – 29 kwietnia odbędzie się pielgrzymka autokarowa z naszej parafii do Częstochowy i Zakopanego. Odwiedzimy sanktuaria maryjne na Jasnej Górze i na Krzeptówkach. Wyjazd o godz. 5.00 rano.

4. W okresie przedświątecznym Caritas naszej parafii przygotował 40 paczek żywnościowych z darów przygotowanych przez parafian i dodatkowo kolejnych 30 paczek dzięki pomocy Fundacji Czarneckich. Otrzymały je osoby ubogie, samotne oraz dwie rodziny z Ukrainy, którym już od pewnego czasu pomagamy. Od 1 kwietnia 20 rodzin korzysta z karty Biedronka „na codzienne zakupy”. Dziękuję za pracę wszystkim wolontariuszom Caritas oraz osobom udzielającym hojnej pomocy. Dobrze, że tak wielu parafian ma dobre i szlachetne serca.

5. Przypominam o Mszach świętych wioskowych – naszej corocznej modlitwie o urodzaje, za dobytek i o błogosławieństwo w pracy. Zachęcam do podtrzymywania tej pięknej tradycji odprawiania Mszy świętych w różnych miejscowościach naszej parafii. Proszę również o wcześniejszy kontakt, aby uzgodnić termin oraz miejsce odprawienia takiej Mszy świętej.

6. Pragnę poinformować, że zgodnie ze wspólną decyzją Proboszcza i Rady Parafialnej oraz dzięki życzliwości pana burmistrza i naszej Gminy, podjęliśmy próbę pozyskania funduszy na remont budynku duszpastersko - katechetycznego i kaplicy św. Kazimierza. Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w ramach rządowego Funduszu Polski Ład i czekamy na decyzję.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia kwietniowy numer naszego Archidiecezjalnego miesięcznika, Drogi Miłosierdzia. Znajdziemy go na stolikach za ławkami przy wyjściu z kościoła.

8. Sakrament związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Marcin Dańkowski, kawaler, zamieszkały w Białymstoku, z parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku oraz Joanna Wojtach, panna, zamieszkała w Konopczynie, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza. Adrian Rutkowski, kawaler, zamieszkały w Niewiarowie, z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzciannem oraz Karolina Tekień, panna, zamieszkała w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza. Adam Dziekoński, kawaler, zamieszkały w Knyszynie, z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Knyszynie oraz Weronika Gryszko, panna, zamieszkała w Łupichach, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

9. Niech moc Chrystusa Zmartwychwstałego wypełnia Was pokojem i dodaje sił duchowych oraz fizycznych. Życzę Wam, moi drodzy, błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.