1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Jest to dobra okazja do przypomnienia sobie, jak ważną rolę w codziennym życiu powinno odgrywać Słowo Boże.

2. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. W naszej parafii będziemy gościć alumna Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Poprosi nas o modlitwę i wsparcie materialne. Z góry dziękuję za życzliwość.

3. W poniedziałek, 24 kwietnia, obchodzimy przełożoną z niedzieli uroczystość św. Wojciecha, męczennika, głównego patrona Polski.

4. We wtorek, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień modlitw o urodzaje.

5. W środę, 26 kwietnia, obchodzimy uroczystość św. Jerzego, męczennika, głównego patrona naszej Archidiecezji i Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Pamiętajmy w modlitwie o naszej wspólnocie diecezjalnej i o alumnach przygotowujących się do kapłaństwa.

6. W sobotę, 29 kwietnia, przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

7. Za dwa tygodnie będziemy obchodzili Jubileusz 100-lecia beatyfikacji św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki naszej Parafii i Zgromadzenia Sióstr Terezjanek, od lat związanych z naszą wspólnotą parafialną. W niedzielę, 7 maja, w czasie każdej Mszy świętej będziemy dziękowali za piękny przykład życia św. Teresy i będziemy modlili się o Jej opiekę i wstawiennictwo.

8. W dniu 26 maja 2023 roku o godz. 16.00, Krzysztof Radomski, alumn Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, pochodzący z miejscowości Świerzbienie, nasz parafianin, ma zamiar przyjąć święcenia diakonatu. Modlimy się w jego intencji.

9. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Marcin Dańkowski, kawaler, zamieszkały w Białymstoku, z parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku oraz Joanna Wojtach, panna, zamieszkała w Konopczynie, z parafii tutejszej. Zapowiedź druga. Adrian Rutkowski, kawaler, zamieszkały w Niewiarowie, z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzciannem oraz Karolina Tekień, panna, zamieszkała w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź druga. Adam Dziekoński, kawaler, zamieszkały w Knyszynie, z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Knyszynie oraz Weronika Gryszko, panna, zamieszkała w Łupichach, z parafii tutejszej. Zapowiedź druga. Mateusz Wierzbicki, kawaler, zamieszkały w Mońkach, z parafii tutejszej oraz Natalia Bałdyga, panna, zamieszkała w Białogrądach, z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Osowcu. Zapowiedź pierwsza. Kamil Magnuszewski, kawaler, zamieszkały w Bajkach Zalesie, z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzciannem oraz Martyna Nietupska, panna, zamieszkała w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

10. Niech moc Chrystusa Zmartwychwstałego wypełnia Was pokojem i dodaje sił duchowych oraz fizycznych. Życzę Wam, moi drodzy, błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.