1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Alumnowi Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku dziękujemy za obecność, modlitwę i homilię w czasie Mszy świętej. Życzymy mocy Bożej w podążaniu ku kapłaństwu. Wam, drodzy parafianie, dziękuję za życzliwe wsparcie zarówno to modlitewne, jak i materialne.

2. W poniedziałek, 1 maja, wspominamy św. Józefa, Rzemieślnika. Jest to święto ludzi pracy. Modlimy się o to, aby nigdy nie zabrakło pracy w naszym kraju i o to, aby była zawsze godnie wynagradzana.

3. We wtorek, 2 maja, przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

4. W środę, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte tego dnia będą odprawione w porządku niedzielnym: o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Tego dnia imieniny obchodzi s. Mariola, nasza zakrystianka. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

5. W czwartek, 4 maja, wspominamy św. Floriana, męczennika. Modlimy się w intencji naszych strażaków.

6. W sobotę, 6 maja, obchodzimy święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie w sobotę odprawimy o godz. 17.00.

8. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych. W tygodniu, po Mszy świętej o godz. 18.00 i w niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00. Nie zapominajmy o pięknej tradycji odprawiania nabożeństw majowych przy kapliczkach, krzyżach i w świetlicach wioskowych.

9. Za tydzień obchodzimy w naszej parafii Jubileusz 100-lecia beatyfikacji św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki naszej Parafii i Zgromadzenia Sióstr Terezjanek, od lat związanych z naszą wspólnotą parafialną. W niedzielę, 7 maja, w czasie każdej Mszy świętej będziemy dziękowali za piękny przykład życia św. Teresy i będziemy modlili się o Jej opiekę i wstawiennictwo.

10. Przypominam, że w dniu 26 maja 2023 roku o godz. 16.00, Krzysztof Radomski, alumn Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, pochodzący z miejscowości Świerzbienie, nasz parafianin, ma zamiar przyjąć święcenia diakonatu. Modlimy się w jego intencji.

11. Już niebawem młodzież naszej parafii otrzyma Sakrament Bierzmowania. W piątek, 5 maja o godz. 17.00, zapraszamy wszystkich kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami i świadkami na Spowiedź. W niedzielę, 7 maja po Mszy świętej o godz. 12.00, odbędzie się ostatnie spotkanie przygotowujące młodzież do Sakramentu. W dniu 12 maja o godz. 18.00 młodzież klas pierwszych szkół średnich z naszej parafii otrzyma Sakrament Bierzmowania z rąk Księdza Biskupa Henryka Ciereszko.

12. Dziękuję serdecznie panu Józefowi Roszkowskiemu za pomoc w usunięciu korzeni drzew przy kościele, panu Jarosławowi Bobrowiczowi za wymianę żarników i halogenów do podświetlenia kościoła, a w imieniu sióstr Terezjanek dziękuję dobrym parafianom za pomoc w rozebraniu części starego muru przy posesji sióstr.

13. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Mateusz Wierzbicki, kawaler, zamieszkały w Mońkach, z parafii tutejszej oraz Natalia Bałdyga, panna, zamieszkała w Białogrądach, z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Osowcu. Zapowiedź druga. Kamil Magnuszewski, kawaler, zamieszkały w Bajkach Zalesie, z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzciannem oraz Martyna Nietupska, panna, zamieszkała w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

14. Niech moc Chrystusa Zmartwychwstałego wypełnia Was pokojem i dodaje sił duchowych oraz fizycznych. Życzę Wam, moi drodzy, błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.