1. Dzisiaj w liturgii Mszy Świętej przypominamy dzień Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień, w następną niedzielę będziemy świętować uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przygotowujemy się duchowo przez osiem dni. Nowenna modlitewna, odmawiana w kościele, jest połączona z nabożeństwem majowym. Za udział w niej można uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W środę, 24 maja, przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

4. W czwartek, 25 maja o godz. 17.00, odbędzie się pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych. Zachęcam do tego, aby rodzice i pozostali członkowie rodziny również skorzystali z Sakramentu Pokuty.

5. W piątek, 26 maja, wspominamy św. Filipa Neri, kapłana. W tym dniu obchodzimy Dzień Matki. Powierzajmy opiece Bożej wszystkie niewiasty naszej parafii, pobłogosławione darem macierzyństwa. Prosimy również za te, które oczekują potomstwa.

6. Przypominamy, że w piątek, o godz. 16.00, świecenia diakonatu przyjmie pochodzący z naszej parafii alumn Krzysztof Radomski. Rozpocznie ostatni rok przygotowań do święceń kapłańskich. Prośmy dla niego o dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej, naszej Pani Monieckiej.

7. W sobotę, 27 maja, w czasie Mszy Świętej o godz. 9.30, Pierwszą Komunię Świętą przyjmą dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 2 a w czasie Mszy Świętej o godz. 11.30 do Pierwszej Komunii Świętej przystąpią dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 1. Módlmy się w ich intencji.

8. Przypominamy raz jeszcze, że młodzież klas ósmych rozpoczyna w niedzielę, 28 maja, swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 12.00 i spotkanie po nabożeństwie.

9. Zakończyliśmy inwentaryzację cmentarza. Dane z księgi cmentarnej, która jest prowadzona od roku 2014, oraz te pochodzące bezpośrednio z wpisów na nagrobkach zostały zapisane w systemie elektronicznym. Są dostępne na portalu ecmentarze.pl. Aby je zobaczyć należy wpisać miejscowość, parafię a potem imię i nazwisko osoby zmarłej. Powinniśmy znaleźć podstawowe dane dotyczące osób pochowanych, sektor, rząd i numer grobu w rzędzie oraz zdjęcia grobu. Poniżej znajdziemy mapę cmentarza z dokładnym oznaczeniem miejsca pochówku. Niestety nie dysponujemy wszystkimi danymi dotyczącymi grobów na naszym cmentarzu. Dlatego proszę o ich uzupełnianie. W przypadku niektórych miejsc pochówku, zwłaszcza tych starszych, nie dysponujemy żadnymi danymi. W czasie prac pojawiały się również nieścisłości w datach zgonów i pogrzebów. To wymaga korekty. Proszę o zapoznanie się ze stroną elektroniczną cmentarza zapisaną na portalu ecmentarze.pl a potem o zgłaszanie wszelkich uwag i zapytań bezpośrednio do księdza Proboszcza.

10. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Adam Kulikowski, kawaler, zamieszkały w Łupichach, z parafii tutejszej oraz Gabriela Stankiewicz, panna, zamieszkała w Białymstoku, z parafii NMP Królowej Rodzin w Białymstoku. Zapowiedź pierwsza.

11. Niech moc Chrystusa Zbawiciela wypełnia Was pokojem i dodaje sił duchowych oraz fizycznych. Życzę Wam, moi drodzy, błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.