1. W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Prosimy o dary Ducha Świętego dla całej naszej wspólnoty parafialnej. Niech umacnia nas w pracy zawodowej i życiu codziennym, a przede wszystkim niech dodaje nam zapału w głoszeniu Ewangelii i obronie naszych chrześcijańskich wartości. W tym tygodniu kończy się czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

2. W poniedziałek, 29 maja, przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze święte tego dnia odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Msza święta o godz. 9.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych. W czasie liturgii udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Zapraszam do kościoła osoby chore i przypominam, że Sakrament Namaszczenia Chorych przyjmujemy, gdy jesteśmy w stanie łaski uświęcającej.

3. We wtorek, 30 maja przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Białymstoku.

4. W środę, 31 maja, obchodzimy święto Nawiedzenia NMP.

5. W czwartek, 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Jest to również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy w modlitwach o naszych najmłodszych parafianach.

6. W sobotę, 3 czerwca, wspominamy św. Męczenników Karola Lwangę i Towarzyszy. Jest to dzień imienin ks. Karola, wikariusza naszej parafii. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

7. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 ks. Karol i jego koledzy kursowi będą świętować pierwszą rocznicę święceń kapłańskich.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godz. 17.00. Procesja eucharystyczna po Mszy świętej o godz. 12.00. Po procesji spotkanie KŻR.

9. Już dzisiaj zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych: codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00 i w niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00. Łączmy się w modlitwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do organizowania nabożeństw wioskowych i do modlitwy w domach prywatnych.

10. W sobotę dzień Pierwszej Komunii Świętej przeżywały dzieci z klas III Szkoły Podstawowej. Gratulujemy dzieciom oraz ich rodzicom oraz prosimy, aby Jezus Eucharystyczny był obecny w życiu każdej z rodzin. Niech Chrystus umacnia więzy rodzinne i daje dużo miłości, radości i pokoju w życiu codziennym. Rodzicom dziękuję za piękny dar ołtarza: komplet obrusów maryjnych na wszystkie ołtarze w kościele.

11. W sobotę, 3 czerwca, wyrusza z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do sanktuariów Maryjnych w Stoczku Klasztornym, Głotowie i Gietrzwałdzie. Wyjazd o godz. 6.00.

12. Już dzisiaj informuję, że tegoroczna procesja Bożego Ciała odbędzie się w dniu 8 czerwca. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 10.30 przy kościele MB Częstochowskiej i św. Kazimierza i przejdzie ulicami Moniek do kościoła św. Alberta Chmielowskiego.

13. Jeszcze raz przypominam o tym, że zakończyliśmy inwentaryzację cmentarza. Dane z księgi cmentarnej oraz z wpisów na nagrobkach zostały zapisane w systemie elektronicznym. Są dostępne na portalu ecmentarze.pl. Niestety nie są to pełne dane. W przypadku niektórych miejsc pochówku, zwłaszcza tych starszych, nie dysponujemy zbyt wieloma informacjami. Proszę o zapoznanie się ze stroną elektroniczną cmentarza i odnalezienie na niej miejsca pochówku osób najbliższych. Jeżeli pojawi się prośba o kontakt, będzie to oznaczało, że brakuje pełnych danych dotyczących grobu. Wtedy należy zgłosić się bezpośrednio do księdza Proboszcza i je uzupełnić.

14. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Adam Kulikowski, kawaler, zamieszkały w Łupichach, z parafii tutejszej oraz Gabriela Stankiewicz, panna, zamieszkała w Białymstoku, z parafii NMP Królowej Rodzin w Białymstoku. Zapowiedź druga.

15. Niech moc Ducha Świętego odnawia wasze siły duchowe oraz fizyczne. Życzę Wam, moi drodzy, błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.